Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 13:36 Autor: Bogusław Kalisz

Wypadek autokaru z dziećmi na A4. Nikomu nic poważnego się nie stało

Zderzenie TIR-a z autobusem [fot. FB/KW PSP Opole]
Zderzenie TIR-a z autobusem [fot. FB/KW PSP Opole]
Niezachowanie odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego - to zdaniem policjantów pracujących na miejscu zdarzenia było główną przyczyną wypadku na autostradzie A4. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca ciężarówki najechał na tył autokaru, powodując tym samym kolizję drogową.
Podróżującym dzieciom nic poważnego się nie stało. Obecnie przebywają w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich i oczekują na autokar zastępczy, którym powrócą do domu.

- Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania najechał na tył autobusu przewożącego 54 osoby. Były to głównie dzieci w wieku 10-11 lat. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na szczęście dzieciom i ich opiekunom nic się nie stało. Kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym - informuje młodszy aspirant Maria Popanda z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Dzieci są w dobrym stanie i nic im nie jest. Zostały one też na miejscu opatrzone przez ratowników medycznych i nikt nie wymagał hospitalizacji. Teraz odpoczywają w szkole.

- Informacje otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich, że na autostradzie A4 miało miejsce zdarzenie drogowe, w wyniku czego ucierpiały dzieci jadące na wycieczkę i jest prośba aby przyjąć te dzieci. Dowiedzieliśmy się, że jest to grupa około 50 osób, uczestników wycieczki. Przyjęliśmy ich do szkolnej auli, to jest nasze największe pomieszczenie. Zabezpieczyliśmy w wodę, soczki i ewentualnie w pączki - wyjaśnia Jan Wróblewski, dyrektor szkoły.

O godzinie 13:10 zator na autostradzie A4 w kierunku Katowic wynosił jeszcze 2,5 kilometra.
Maria Popanda
Jan Wróblewski

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 Trudne warunki na trasach. Mnożą się zdarzenia drogowe Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej 2022-11-26, godz. 11:45 Kilka sal z eksponatami. Małe Centrum Nauki SOWA w Nysie otwarte W Bastionie św. Jadwigi w Nysie działalność rozpoczęła Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli SOWA. To kilka sal wypełnionych eksponatami, m.in… » więcej 2022-11-26, godz. 10:26 Kolizja busa z samochodem ciężarowym w Pisarzowicach Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana po zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Pisarzowicach. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej… » więcej 2022-11-26, godz. 09:15 Najważniejszymi partnerami są nauczycie WF. Minister Kamil Bortniczuk o "Sportowych Talentach' - W tym programie wzorujemy się trochę na rozwiązaniach słoweńskich - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »