Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-29, 11:15 Autor: Jakub Biel

Nie szkoła zawodowa, a akademia. PWSZ zmienia nazwę i rekrutuje coraz więcej przyszłych studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie [fot. PWSZ Nysa]
PWSZ w Nysie [fot. Jakub Biel]
PWSZ w Nysie [fot. Jakub Biel]
PWSZ w Nysie [fot. Jakub Biel]
PWSZ w Nysie [fot. Jakub Biel]
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Ten rozpocznie już jednak jako Państwowa Akademia Nauk Stosowanych. Zmiana nazwy niesie za sobą nie tylko rosnący prestiż uczelni, ale również szerszą ofertę dla studentów planujących edukację w Nysie.
- Ustawa daje nam możliwość zmiany nazwy uczelni, ponieważ spełniamy wszystkie wymogi do tytułowania się akademią. Przeprowadziliśmy konsultacje w sprawie zmiany nazwy i oto efekt - mówi prof. Przemysław Malinowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

- Te głosy za zmianą nazwy przeważyły. Stąd tez wystąpiłem do ministra edukacji z takim wnioskiem o zmianę nazwy. Minister do tego się przychylił i wydał rozporządzenie stosowne, zgodnie z którym od 1 października Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zmienia swoją nazwę na Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie.

- Zainteresowanie studiowaniem w Nysie rośnie z roku na rok. Ostatnio to wzrost o 20% - mówi prof. Mariusz Kołosowski, prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Nysie.

- Bardzo duże zainteresowanie było na ratownictwo medyczne, na pielęgniarstwo. Także kierunek techniczny taki jak informatyka, ale także mamy kilka nowości. Uruchomiliśmy studia drugiego stopnia na kierunku architektura i studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka. Tam też mamy bardzo dużo zainteresowanych.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie odbędzie się 7 października w Nyskim Domu Kultury.
prof. Przemysław Malinowski
prof. Mariusz Kołosowski

Wiadomości z regionu

2022-11-27, godz. 13:00 Zamek Górny w Opolu świętuje swoje urodziny. Na odwiedzających czekają atrakcje Zamek Górny w Opolu zaprasza do wspólnego świętowania swoich urodzin. 4 lata temu atrakcja po raz pierwszy po rewitalizacji została udostępniona zwiedza… » więcej 2022-11-27, godz. 12:40 Młodzieżowi liderzy uczyli się, jak realizować inicjatywy lokalne w swoich miejscowościach Ekologiczny mural, kino plenerowe czy festiwal kolorów - to tylko kilka z wielu inicjatyw zrealizowanych przez młodzieżowych liderów w opolskich gminach. Zakończył… » więcej 2022-11-27, godz. 11:10 Bieda dotyczy ponad 1,5 miliona Polaków. Do części z nich docierają wolontariusze Szlachetnej Paczki Blisko milion 600 tysięcy Polaków żyje w ubóstwie. Tak wynika z danych najnowszego 'Raportu o biedzie', przygotowywanego co roku przez Szlachetną Paczkę… » więcej 2022-11-27, godz. 10:30 Rosną koszty utrzymania połączeń kolejowych. Czy jest ryzyko cięć w 2023 roku? W związku ze znaczącym wzrostem kosztów utrzymania regionalnych połączeń kolejowych, pojawiają się obawy o zmniejszenie liczby połączeń w woj. opolskim… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Krapkowice: gmina rozpoczęła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach Do Krapkowic dotarł pierwszy transport węgla, który zostanie rozdysponowany po preferencyjnych cenach. 100 ton surowca trafiło do punktu składowania firmy… » więcej 2022-11-27, godz. 10:00 Śmiertelny wypadek w Ściborzu. Samochód osobowy uderzył w drzewo Jedna osoba zginęła w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 46 w Ściborzu w powiecie nyskim. Na czas działań służb droga była zablokowana. » więcej 2022-11-27, godz. 09:00 W powiecie namysłowskim zima nie zaskoczy. Starostwo ma chętnych do odśnieżania, ale tanio nie będzie Kierowcy korzystający z dróg zarządzanych przez powiat namysłowski nie muszą już obawiać się zimy. Po długich poszukiwaniach, tamtejsze starostwo znalazło… » więcej 2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Masowe zachorowanie w Głuchołazach Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »