Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-25, 15:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wycieczkę po regionie zaplanujesz z nową stroną OROT-u

Portal visitopolskie.pl [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Portal visitopolskie.pl [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła portal visitopolskie.pl w całkowicie nowej odsłonie. To strona, która ma skupiać najważniejsze atrakcje turystyczne w regionie.
- Portal został zmodernizowany i uaktualniony tak, by mógł działać na wszystkich urządzeniach mobilnych - mówi Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Portal działa już od kilku dni. Działa w polskiej wersji językowej. Można tam znaleźć najbardziej aktualne informacje dotyczące atrakcji turystycznych województwa opolskiego, oferty turystycznej województwa, bazy noclegowej, bazy gastronomicznej. Również będą sukcesywnie umieszczane informacje o najważniejszych wydarzeniach. Strona jest podzielona na wiele kategorii, każdy mieszkaniec czy turysta znajdzie tam to, co go aktualnie interesuje.

Strona jest stale uzupełniana, a każdy właściciel atrakcji czy obiektu noclegowego może wnioskować o dopisanie konkretnych informacji na stronie.

- Wystarczy wypełnić specjalny formularz, dostępny na tym portalu. Prosimy także o dołączanie dobrej jakości zdjęć - dodaje Piotr Mielec. - Dobrej jakości zdjęcia robią bardzo dużą różnicę, więc chcemy, żeby z czasem ten portal był bardzo atrakcyjny. Chcemy tutaj pewien poziom utrzymać. Bardzo nam zależy na dobrze przygotowanych merytorycznie materiałach. A także na dobrze przygotowanej bazie zdjęciowej.

W planach OROT jest także pozyskanie dodatkowych funduszy na uruchomienie wersji obcojęzycznych strony.
Piotr Mielec cz.1
Piotr Mielec cz.2

Wiadomości z regionu

2022-12-02, godz. 16:15 Lekcja historii i tolerancji w Zespole Szkół w Kietrzu. Finał międzynarodowego projektu Erasmus 'Ucząc się na błędach przeszłości, budujemy tolerancyjną rzeczywistość' - to tytuł międzynarodowego projektu Erasmus+ realizowanego przez Zespół Szkół… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Założenia są ambitne, a jak je wykonać? Rada bezpieczeństwa ruchu drogowego o programie działań do 2030 Do 2030 roku liczba ofiar śmiertelnych na polskich drogach ma spaść o 50%, do maksimum 1455. To zakłada Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030… » więcej 2022-12-02, godz. 14:15 Łubniany: bakterie z grupy coli w wodociągu. W pogotowiu beczkowozy Duże problemy z wodą w gminie Łubniany. Bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu zasilającym sołectwa: Jełowa, Łubniany, Brynica, Dąbrówka Łubniańska… » więcej 2022-12-02, godz. 13:15 Sukces USK w Opolu. Wysokie miejsce w rankingu szpitali klinicznych i instytutów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w gronie liderów najlepiej zarządzanych szpitali klinicznych i instytutów w Polsce. Opolska placówka zajęła wysokie… » więcej 2022-12-02, godz. 12:10 Ofiara straciła wzrok w jednym oku. Pobicie w pociągu przed opolskim sądem Uderzył mężczyznę w pociągu, a ten stracił wzrok w jednym oku. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Kacpra Ż. Do zdarzenia doszło w lipcu tego… » więcej 2022-12-02, godz. 11:13 Drogi i chodniki będą śliskie. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią IMGW ostrzega mieszkańców woj. opolskiego przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź. Niebezpieczne zjawiska pogodowe wystąpią dzisiaj (02.12)… » więcej 2022-12-02, godz. 10:47 Znaczne ilości narkotyków u 33-letniego mieszkańca Brzegu. Grozi mu 15 lat więzienia Kryminalni z Brzegu w godzinach nocnych 27 listopada zauważyli samochód, którym mógł poruszać się mężczyzna powiązany z przestępczością narkotykową… » więcej 2022-12-02, godz. 08:52 Korki na obwodnicy północnej. Na rondzie w Sławicach przewróciła się cysterna z cementem Cysterna przewożąca cement przewróciła się dzisiaj w nocy (02.12) około godziny 3:00 na rondzie wzdłuż obwodnicy północnej. Samochód częściowo zablokował… » więcej 2022-12-02, godz. 07:30 Constans w "covidowych" hospitalizacjach. Dominują seniorzy, którzy zakazili się od rodziny 7 osób zakażonych koronawirusem przebywa obecnie na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2022-12-02, godz. 07:30 Kolejny wielki transport przejedzie drogami Opolszczyzny [FILM] Kolejny wielki transport na opolskich drogach. Śladem maszyny TBM, która wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »