Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-23, 20:30 Autor: Maja Laksy

Opolscy policjanci podsumowali akcję Roadpol Safety Days. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to tak naprawdę gra zespołowa"

Na opolskich drogach trwa policyjna akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS [fot.M.Matuszkiewicz]
Na opolskich drogach trwa policyjna akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS [fot.M.Matuszkiewicz]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Kontrola drogowa [fot. Maciej Marciński]
Przez cały tydzień kontrolowali sytuację na drogach, przejścia dla pieszych, trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Mowa o opolskich policjantach, którzy dziś (23.09) podsumowali akcję "Roadpol safety days", związaną z Europejskim Tygodniem Mobilności. Głównym celem działań było podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców województwa opolskiego i zmniejszenie liczby wypadków drogowych, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym.
- Policjanci przez ten tydzień skupili się na wielu aspektach związanych z ruchem drogowym. Wszystko w ramach działania z wizją zero - zero wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci w dużej mierze skupili się na prędkości, z jaką poruszają się kierowcy na naszych drogach. Wciąż niestety nasze statystyki pokazują, że to prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków - mówi mł. asp. Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Zawsze powtarzamy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym to tak naprawdę gra zespołowa - dodaje podkom. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Od tego, czy przejścia dla pieszych będą bezpieczne zależy z jednej strony od kierowców, z drugiej od postawy pieszych. Tak też są skonstruowane przepisy, które dają przecież pieszym absolutne pierwszeństwo na przejściu, natomiast nakładają na pieszych również obowiązek upewnienia się, że może bezpiecznie przez takie przejście przejść.

Dodajmy, że kampania "Roadpol safety days" była realizowana nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach Europy.
Przemysław Kędzior
Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 14:00 "Budżet pełen wyzwań". Władze Opola przedstawiły plany finansowe na 2023 rok [ZDJĘCIA] Bez nowych, dużych inwestycji i z mocno ograniczonymi dochodami. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta w 2023 roku będą stawiać… » więcej 2022-12-07, godz. 13:45 Kończy się pewna epoka. Z wieżowców na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znikną zsypy Zsypy odchodzą do lamusa. Taki plan ma Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu. Proces rozpocznie w nowym roku i jest on zakrojony nawet na 5-6 lat. » więcej 2022-12-07, godz. 13:00 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 12:30 61-letni stalker w rękach policji. Aby uniknąć odsiadki, żył jak bezdomny [FILM] Aby uniknąć zasądzonej odsiadki, przez kilka miesięcy koczował w opuszczonym budynku. To jednak nie pomogło seniorowi z Brzegu uciec przed sprawiedliwo… » więcej 2022-12-07, godz. 12:00 Do mieszkańców gminy Rudniki trafia węgiel z polskich kopalni. 1700 złotych za tonę Trwa dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców gminy Rudniki. 300 ton opału dotarło do składu w Żytniowie, co jednak zaspokaja tylko część… » więcej 2022-12-07, godz. 11:50 Kolejny pirat drogowy "zagrał" w policyjnym filmie [FILM] Kierowca opla jechał z prędkością 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”, a jakby tego było mało - wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki… » więcej 2022-12-07, godz. 11:15 W Łubianach można już swobodnie korzystać z kranówki. W Turawie wciąż jest dopuszczona warunkowo Woda z wodociągu zaopatrującej wsie gminy Łubniany jest już wolna od bakterii coli - taką informację przekazała nam rzecznik sanepidu Małgorzata Gude… » więcej 2022-12-07, godz. 10:25 WiK Opole. "Świetny fachowiec" kontra kluczowe stanowisko dla osoby z zarzutami 'Agnieszka Maślak jest świetnym fachowcem i cieszę się z jej obecności w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu'. Tak Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2022-12-07, godz. 10:15 Kto kogo nękał w WiK Opole? Arkadiusz Wiśniewski o sytuacji w miejskiej spółce - Przede wszystkim to prezes Ireneusz Jaki nękał swoich pracowników - tak wczorajsze słowa szefa opolskiego WiK o tym, jak czuje się nękany przez ratusz… » więcej 2022-12-07, godz. 09:45 Szukają pomysłów na "nową" Krakowską w Opolu. Rusza konkurs Oficjalnie rusza (07.12) konkurs na rewitalizację ul. Krakowskiej w Opolu. To inicjatywa ratusza, którą koordynuje opolski oddział Stowarzyszenia Architektów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »