Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-05, 20:40 Autor: Witold Wośtak

Dziadek pracował w PGR, wnuczek dostał komputer. Prawie 250 laptopów dla uczniów z gminy Olesno

Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Robert i Adam [fot. Witold Wośtak
Robert i Adam [fot. Witold Wośtak
Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie laptopów w PSP 2 w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Niemal 250 laptopów otrzymali uczniowie z gminy Olesno w ramach projektu "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR".
Dzisiaj (05.09) wręczono kilkadziesiąt komputerów w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 w Oleśnie. Jerzy Jeziorowski, dyrektor szkoły, zaznacza, że sprzęt posłuży indywidualnemu użytkowi.

- Te komputery będą zapewne bardzo dobrze wykorzystywane. Już nauka zdalna pokazała, że istnieje wiele luk, przez które nie można realizować zajęć. Nowy sprzęt posłuży uczniom do codziennego użytkowania.

Robert i Adam, trzynastolatkowie, którzy dostali komputery, mówią, że sprzęt przyda się do wielu rzeczy. - Wiadomo, że komputer będzie potrzebny do nauki, ale przyda się również do grania i wielu innych rzeczy. - Dla mnie to miła niespodzianka, bo nie tylko ja będę go używać. Skorzystają dziadkowie, mama, a mi przyda się pewnie do nauki.

Matki beneficjentów są bardzo zadowolone z takiej formy wsparcia. - Złożyliśmy wniosek dość dawno i właściwie zapomnieliśmy o nim. Kiedy telefon zadzwonił w ubiegłym tygodniu, było duże zaskoczenie. Z pewnością taka pomoc przyda się, nie ma co ukrywać.

- Syn nie miał do tej pory laptopa, a teraz byliśmy zaskoczeni. Kiedy moi rodzice pracowali w pegeerze, po likwidacji nagle zostali bez niczego. Teraz okazuje się, że wnuk odzyskał coś, czego dziadek nie dostał.

Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna, zdaje sobie sprawę, że internet i dobry sprzęt komputerowy ma dziś ogromne znaczenie.

- Duża część dzieci otrzymała bardzo nowoczesny sprzęt komputerowy, który spadł poniekąd z nieba. Niektórzy mówili, że święty Mikołaj przybył do Olesna przedwcześnie, bo we wrześniu. Oczywiście projekty bezpłatne są dla nas zawsze najlepsze.

Jak przekonuje Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, reakcja dzieci świadczy, że pomysł był strzałem w dziesiątkę.

- Dzieci potrzebują komputerów, bo to jest znak czasu. Pamiętajmy jednak, że ten sprzęt jest przeznaczony dla terenów popegeerowskich. Mamy więc poniekąd sprawiedliwość dziejową i społeczną, bo ten sprzęt trafia w najlepszym słowa znaczeniu pod strzechy.

Dzięki wnioskowi przygotowanemu przez pracowników magistratu udało się pozyskać sprzęt o łącznej wartości 850 tysięcy złotych.
Jerzy Jeziorowski
Robert i Adam
Matki
Sylwester Lewicki
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »