Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-21, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ma królować karp. W niemodlińskim zamku powstaje restauracja, której dania będą oparte o lokalne produkty

Budowa restauracji w niemodlińskim zamku [fot. Mariusz Chałupnik]
Budowa restauracji w niemodlińskim zamku [fot. Mariusz Chałupnik]
Niebawem w Zamku Książęcym Niemodlin nie tylko zwiedzimy zabytkowe komnaty czy też przejdziemy się po błoniach, ale również skosztujemy lokalne produkty. Trwa budowa restauracji, w której odwiedzający tę atrakcję goście będą mogli również zjeść posiłek.
- Prace związane z tą inwestycją są dynamiczne - mówi Joanna Kardasińska, prezes Fundacji na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. - Aby zapewnić odwiedzającym nas gościom korzystanie w pełni z infrastruktury turystycznej, zaadoptowaliśmy dawne części gospodarcze. Tam powstaje punkt obsługi gości z punktem gastronomicznym. Tam będą serwowane lokalne ryby, lokalna dziczyzna, lokalne produkty. Chcemy kuchnie oprzeć na lokalnych produktach, przede wszystkim królować będzie karp książęcy.

Pierwsi goście w zamkowej restauracji mają zasiąść pod koniec tego roku. Joanna Kardasińska podkreśla, że cała inwestycja została wcześniej dobrze opracowana.

- Wymagało to przygotowania funkcji adaptacyjnych, prac architektonicznych - mówi Kardasińska. - Zostało to wszystko wykonane w czasie pandemii. Wykorzystaliśmy ten czas marazmu na prace projektowe i aranżacyjne. Otrzymaliśmy następnie wszystkie pozwolenia od konserwatora.

Koszt powstania restauracji wyniesie blisko 2,5 miliona złotych. 300 tysięcy złotych władze fundacji pozyskały z unijnego dofinansowania w ramach programu Rybactwo i Morze.
Joanna Kardasińska
Joanna Kardasińska

Wiadomości z regionu

2022-12-07, godz. 21:25 Pogorszone warunki jazdy na Opolszczyźnie. Dwie osoby poszkodowane w dwóch wypadkach Wieczorne wypadki na drogach województwa opolskiego. Do zdarzeń, do których doszło w Opolu i Chrzowicach gminie Prószków, mogły przyczynić się pogorszone… » więcej 2022-12-07, godz. 20:50 Centrum przesiadkowe Opole Główne: w czwartek pierwsze kursy autobusów Autobusy już jutro (8.12) wjadą do centrum przesiadkowego Opole Główne. Jako pierwszy o godzinie 6:23 na płytę wjedzie autobus z Nysy. » więcej 2022-12-07, godz. 20:15 Nowa formuła Legii Akademickiej kusi chętnych studentów Coraz więcej studentów interesuje się służbą w wojsku i Legią Akademicką. Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu może być kolejną uczelnią w regionie, która… » więcej 2022-12-07, godz. 19:40 Wykonawca "poległ" przy budowie kolumbarium w Namysłowie. Miasto będzie szukać innej firmy Namysłów nadal ma problem z budową kolumbarium na cmentarzu przy ulicy Oławskiej. Dotychczasowy wykonawca nie był w stanie dokończyć zadania, przez co gmina… » więcej 2022-12-07, godz. 19:10 Krzywe, czy zrobione ze sztuką? Kierowcy pytają o nowe rondo przy USK w Opolu Wykonawcy przy budowie tej inwestycji ewidentnie zakręciło się w głowie. Słuchacze Radia Opole pytają, co miał na myśli projektant tworzący nowe rondo… » więcej 2022-12-07, godz. 18:30 Dom Matki i Dziecka w Opolu Grudzicach przeszedł kompleksowy remont [ZDJĘCIA] Zakończył się remont Domu Matki i Dziecka w Opolu. O tym, że placówka wymaga rozbudowy, mówiło się od 2011 roku. Po tzw. baraku, w którym przeciekał… » więcej 2022-12-07, godz. 18:10 Będzie mieszkanie chronione w Bąkowie. Ułatwi start w dorosłe życie Trwa remont niewielkiego budynku w Bąkowie obok Kluczborka na potrzeby chronionego mieszkania treningowego. » więcej 2022-12-07, godz. 17:15 "Opolskie na rowery" dojechało do mety. Jest przewodnik, są ścieżki i plany na kolejne lata Mamy w regionie 1967 kilometrów zinwentaryzowanych ścieżek rowerowych. 1360 km liczy sieć tras w województwie, z czego na dziś gotowych jest około 600 km… » więcej 2022-12-07, godz. 17:10 Zarzut za zarzut. Nie słabnie konflikt między szefostwem Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Kolejna odsłona konfliktu w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Konferencję prasową zwołali dwaj członkowie zarządu: Paweł Kawecki i Stanisław Janik… » więcej 2022-12-07, godz. 16:45 "Liczba ofiar przemocy rośnie". Policja z MOPR-em przeprowadziła akcję "Biała Wstążka" Białymi wstążkami przekonywali policjanci mieszkańców Opola, żeby nie być obojętnym na cierpienie drugiego człowieka. To w ramach ogólnopolskiej kampanii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »