Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-17, 15:07 Autor: Witold Wośtak

Medaliści olimpijscy w kolarstwie namawiali mieszkańców Kluczborka do jazdy na rowerze. "To czysta przyjemność"

Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Rowerem po zdrowie" w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Promowali zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych. Do Kluczborka przyjechali dziś (17.08) legendarni polscy kolarze.
Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik to medaliści olimpijscy z Montrealu 1976 i wielokrotni medaliści szosowych mistrzostw świata. Razem z kluczborskimi seniorami i młodymi kolarzami UKS Stobrawa przejechali do Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie. Nowicki mówi, że każdego roku odwiedza na rowerze kilkanaście miast.

- Myślę, że nasz przyjazd nie jest szczególną atrakcją dla młodych pokoleń. Co innego, gdyby przyjechał Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka – wówczas zainteresowanie byłoby znacznie większe. Niemniej jednak są seniorzy w odblaskowych kamizelkach. Oni pewnie pamiętają nas i nasze zmagania. Chcemy podziękować za to i jednocześnie pokazać, że jesteśmy nadal w dobrej formie, mimo zaawansowanego wieku.

Tadeusz Mytnik zwraca uwagę, że podczas spotkań pada wiele ciekawych pytań.

- Pytają, co zrobić, żeby tak wyglądać, żeby organizm był skłonny do takiego wysiłku, jak poprawić sylwetkę czy ogólnie zadbać o zdrowie. My oczywiście też edukujemy. Podstawą jest znalezienie czasu dla siebie. Wiadomo, że trzeba iść do pracy i zarobić pieniądze na życie, ale to nie jest wszystko.

Andrzej Olech, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku, dodaje, że miasto ma wieloletnie tradycje kolarskie i celem jest ich podtrzymanie.

- Staramy się propagować rekreację ruchową w oparciu o rower, ale również przygotować ofertę dla naszych seniorów. Myślę, że rower jest doskonałą propozycją, z której starsza część naszych mieszkańców bardzo chętnie korzysta. Spotykają się praktycznie w każdą środę i przejeżdżają nawet po kilkadziesiąt kilometrów.

Zapytaliśmy uczestników o motywację do regularnej jazdy na rowerze.

- Jazda na rowerze to czysta przyjemność – wiatr we włosach i do przodu. Na rowerze jeździłam do pracy przez 40 lat, więc dwa kółka to moje hobby.

- Jeżdżę już ponad 30 lat na rowerze. Robię to między innymi dla zdrowia. Miałem problemy z kolanem, a rower bardzo pomaga w regeneracji. To świetna sprawa.

Projekt "Rowerem po zdrowie" jest realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Mieczysław Nowicki
Tadeusz Mytnik
Andrzej Olech
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2022-09-29, godz. 12:57 Kradzież 5 ton stali zajęła mu 4 miesiące. Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku 150 sztuk stalowych elementów łączących szyny kolejowe wynosił sukcesywnie z jednej z firm w Lewinie Brzeskim 53-letni mężczyzna. Został zatrzymany na… » więcej 2022-09-29, godz. 12:30 Namysłów: dziś może ruszyć wypłata "dodatku węglowego". W pierwszej kolejności pieniądze trafią do ponad 900… Niewykluczone, że jeszcze dziś część mieszkańców gminy Namysłów otrzyma dodatki opałowe. Miasto jest gotowe, aby przekazać pieniądze do około tysiąca… » więcej 2022-09-29, godz. 11:30 "Szkoła bez ocen". Nowatorski sposób kształcenia w Polsce - To takie trochę wkładanie kija w mrowisko i być może też lekka prowokacja, ale najważniejsza jest motywacja wewnętrzna ucznia - stwierdził w 'Porannej… » więcej 2022-09-29, godz. 11:15 Nie szkoła zawodowa, a akademia. PWSZ zmienia nazwę i rekrutuje coraz więcej przyszłych studentów Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przygotowuje się do nowego roku akademickiego. Ten rozpocznie już jednak jako Państwowa Akademia Nauk Stosowanych… » więcej 2022-09-29, godz. 11:00 Namysłowski OHP zapłaci więcej za użytkowanie swojej siedziby. "Nie chcemy zarabiać na hufcu, ale nam też rosną… Powiat namysłowski chce urealnienia stawki, którą miejscowy OHP płaci za korzystanie ze swojej siedziby. Dziś wpływy z tego tytułu wynoszą około 8 tysięcy… » więcej 2022-09-29, godz. 10:08 Zderzenie TIR-a z autobusem na A4! Uszkodzone pojazdy usunięto, ale pozostały korki w kierunku Katowic Zablokowany jest opolski odcinek A4 w kierunku Katowic, gdzie na 276 km między węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie doszło do zderzenia samochodu… » więcej 2022-09-29, godz. 09:00 Podwyżka cen za wywóz śmieci w Nysie. "Niestety, to konieczność" Nie 22, a 29 złotych zapłaci każdy mieszkaniec Nysy za wywóz segregowanych śmieci. Taką decyzję podjęli miejscy rajcy na wczorajszej (28.09) sesji. Koszt… » więcej 2022-09-29, godz. 08:30 Opolski sanepid zadba o kręgosłupy uczniów. W szkołach rusza akcja edukacyjna Opolski sanepid zadba o kręgosłupy opolskich uczniów i zmierzy ich miejsca nauki w czasie lekcji. To kolejna akcja informacyjno-edukacyjna po ważeniu tornistrów… » więcej 2022-09-29, godz. 07:30 Brzeskie lodowisko zostanie w magazynie? Samorząd obawia się opłat za prąd do mrożenia Choć Brzeg kupił sztuczne lodowisko, nie wiadomo, czy atrakcja będzie dostępna w tym sezonie. Na przeszkodzie mogą stanąć wysokie koszty prądu potrzebnego… » więcej 2022-09-28, godz. 21:15 Wpłynęło 5,5 tys. wniosków. Od czwartku nyski OPS rozpocznie wypłatę dodatku węglowego 5500 - tyle wniosków o przyznanie dodatku węglowego wpłynęło dotychczas do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. 3500 udało się już zweryfikować. Od jutra… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »