Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-10, 20:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

620 kilometrów rowerem do przylądka Rozewie. Damian Łazarski zakończył charytatywny rajd dla Martyny Koteluk

Na rowerze z Krapkowic do przylądka Roze rajd charytatywny dla Martyny Koteluk [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Na rowerze z Krapkowic do przylądka Roze rajd charytatywny dla Martyny Koteluk [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Na rowerze z Krapkowic do przylądka Rozewie rajd charytatywny dla Martyny Koteluk [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Na rowerze z Krapkowic do przylądka Rozewie rajd charytatywny dla Martyny Koteluk [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
W szczytnym celu przejechał na rowerze 620 kilometrów, żeby pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Martyny Koteluk. Damian Łazarski zakończył rajd rowerowy z Krapkowic do przylądka Rozewie. Zadanie utrudniała nie tylko walka z własnymi słabościami, ale również pogoda.
- Z Krapkowic wyruszyłem w niedzielę (7.08) o 11:00, ale w przylądku Rozewie byłem we wtorek o około 13:00, czyli po 48 godzinach od startu - mówi Damian Łazarski. - Czyli nie tak jak zakładałem, że dotrę tam po 36 godzinach. Zmiana planów wynikała z bardzo chłodnego poranka z niedzieli na poniedziałek, gdzie temperatura spadła do 8 stopni Celsjusza. Wyziębiłem się, ciało odmawiało posłuszeństwa. Dużo czasu straciłem na to, żeby przygotować swój organizm do dalszej jazdy. Tak naprawdę się nie poddawałem do samego końca. Do zatrzymania się w Gdańsku w nogach miałem już przejechane 500 kilometrów, co jest moim nowym rekordem, jeżeli chodzi o ciągłą jazdę bez snu.

Po 6-godzinnej przerwie na odpoczynek w Gdańsku Damian Łazarski postanowił kontynuować podróż. - Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że upór, który włożyłem w akcję, przełożył się na konkretne wsparcie zbiórki - dodaje. - Na początku martwiłem się o zbiórkę, ale dojeżdżając już do Gdańska skarbonka ruszyła jak maszyna. Finalnie udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych

Internetowa zbiórka na portalu siepomaga.pl pod hasłem "Zdrowymi nogami po zdrowie w nogach dla Martyny Koteluk" trwa do końca września. 21-letnia mieszkanka Krapkowic cierpi na zespół Niikawa-Kuroki (zespół Kabuki). Celem rowerzysty jest uzbieranie 15 tysięcy złotych.
Damian łazarski cz.1
Damian łazarski cz.2

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 17:15 "Namalowałam policjanta, dzieci i przejście dla pieszych". Finał konkursu plastycznego "Bezpieczny przedszkolak" W Publicznym Przedszkolu nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się dzisiaj (07.10) finał wojewódzkiego konkursu plastycznego ''Bezpieczny przedszkolak'' oraz promocja… » więcej 2022-10-07, godz. 17:00 Zwłoki w tapczanie. Ruszył proces w sprawie zabójstwa Magdaleny M. z Kędzierzyna-Koźla Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył dziś (07.10) proces Jakuba D. oskarżonego o zabójstwo swojej dziewczyny. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2022-10-07, godz. 15:30 Nieszczęśliwy wypadek przy centrum przesiadkowym Opole Główne Do nieszczęśliwego wypadku doszło przy wiacie na rowery przed centrum przesiadkowym Opole Główne. Dwie kobiety potknęły się o dolną belkę konstrukcji… » więcej 2022-10-07, godz. 15:15 Wilki koło Lubszy. Władze gminy zalecają ostrożność w lasach. Czy jest się czego obawiać? W lasach pod Brzegiem ponownie pojawiły się wilki. Władze gminy Lubsza zalecają ostrożność podczas leśnych spacerów i powstrzymanie się przed wchodzeniem… » więcej 2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »