Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-14, 15:24 Autor: Marzena Śmierciak

Taki konwój robi duże wrażenie. Ponad 60 wozów strażackich przejechało z Dobrej do Kórnicy dla małej Wiktorii

III Konwój Charytatywny w Kórnicy [fot. fb OSP Kórnica/#Jedziemy dla Wiktorii]
III Konwój Charytatywny w Kórnicy [fot. fb OSP Kórnica/#Jedziemy dla Wiktorii]
Konwój strażacki - achiwum [fot: Witold Wośtak]
Konwój strażacki - achiwum [fot: Witold Wośtak]
Pojechali dla Wiktorii. Strażacy z całej Polski wzięli udział w III Konwoju Charytatywnym z Dobrej do Kórnicy niedaleko Krapkowic.
Tegoroczna akcja jest organizowana dla 2-letniej Wiktorii Scheit, która urodziła się z wadą nogi i jedyną szansą na jej wyleczenie jest skomplikowana i bardzo droga operacja w Stanach Zjednoczonych.

Konwój, który wyruszył dziś (14.08) przed południem, już zaparkował w Kórnicy. Jak mówi Tomasz Tomala, naczelnik jednostki OSP Kórnica w powiecie krapkowickim, były łzy wzruszenia i dreszcze pozytywnych emocji. - Przyjechało do nas w granicach 64 pojazdów strażackich. Konwój przebiegał bardzo sprawnie. Dodatkowo, przed domek Wiktorii wybraliśmy się całym tłumem braci strażackim i hasłem "Wiktoria, dziś jedziemy dla ciebie, rozpoczęliśmy przejazd".

Jednostka, która przyjechała z najodleglejszego miejsca w kraju, żeby wziąć udział w 3. Konwoju Charytatywnym, to OSP Wawrzynki z woj. zachodniopomorskiego.

Do wieczora w Kórnicy zaplanowano występy artystyczne i zabawę taneczną.

Natomiast na portalu siepomaga.pl trwa zbiórki pieniędzy dla małej Wiktorii.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Tomasz Tomala

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia w Nysie. Rodzina zrozpaczona [ZDJĘCIA, FILM] - To jest hańba, a nie wyrok - tak rozstrzygnięcie sądu ws. skatowanego na śmierć Macieja z Nysy skomentowała jego babcia. » więcej 2022-10-06, godz. 18:15 Brzescy radni zastanawiają się, kto płaci za reklamy profilu burmistrza w mediach społecznościowych. "Ani złotówka… Część brzeskich radnych zastanawia aktywność burmistrza w mediach społecznościowych. Samorządowcy pytają między innymi o to, kto płaci za promowanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »