Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-12, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Przed długim weekendem opolska policja przypomina o podstawowych zasadach bezpiecznego podróżowania

Kontrola prędkości [fot. archiwum policji]
Kontrola prędkości [fot. archiwum policji]
Policyjna akcja na dk 46 [fot. mat. policji]
Policyjna akcja na dk 46 [fot. mat. policji]
Trzeźwość, stosowanie się do ograniczeń prędkości, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. O ostrożną jazdę apelują policjanci w trakcie zbliżającego się długiego weekendu.
Bezpieczeństwa na drogach będzie pilnować więcej patroli niż zwykle. - Przed dłuższym wyjazdem warto zastosować kilka zasad - przypomina młodszy aspirant Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu, czyli między innymi działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego. Nie zapominajmy o wyposażeniu samochodu w trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę, a w razie wyjazdu za granicę o potrzebnych dokumentach typu prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny. Pamiętajmy, aby przed podróżą nigdy nie pić alkoholu. W jej trakcie bądźmy wypoczęci i wyspani.

Kierowcy muszą również pamiętać, że wedle nowych przepisów piesi wchodzący na przejście mają pierwszeństwo przed pojazdem. W najbliższych dniach trzeba uważać szczególnie.

- Połowa sierpnia to również tradycyjnie już okres pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, które przechodzą przez nasze województwo. Jako kierowcy zwróćmy szczególną uwagę na grupy pielgrzymów poruszające się po naszych drogach. Zachowajmy ostrożność i cierpliwość w stosunku do zorganizowanych grup i stosujmy się do sygnałów wydawanych przez służby porządkowe organizatora pielgrzymki - dodaje młodszy aspirant Kędzior.

Pamiętajmy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje utratą prawa jazdy na trzy miesiące.
Przemysław Kędzior 1
Przemysław Kędzior 2

Wiadomości z regionu

2024-04-24, godz. 21:00 Dotacje dla Zakładów Aktywności Zawodowej. "To duże wsparcie dla naszych placówek" Ponad milion złotych dofinansowania dla Zakładów Aktywności Zawodowej na Opolszczyźnie. Zarząd Województwa Opolskiego podpisał dziś (24.04) umowy z pięcioma… » więcej 2024-04-24, godz. 20:00 Krapkowicką przejedziemy jeszcze przed majówką. Kierowcy długo na to czekali Jeszcze przed majówką przejedziemy wyremontowaną ul. Krapkowicką i skorzystamy z parkingu na centrum przesiadkowym Opole Południe. » więcej 2024-04-24, godz. 18:14 Tragiczny pożar domku letniskowego w Sławniowicach. Znaleziono zwłoki mężczyzny Zwęglone ciało mężczyzny odnaleziono po pożarze domu typu szwedzkiego w miejscowości Sławniowice w gminie Głuchołazy. Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło… » więcej 2024-04-24, godz. 18:00 "Obniży komfort życia". Mieszkańcy Świerkli nie chcą centrum logistycznego Mieszkańcy opolskiej dzielnicy Świerkle nie chcą by w sąsiedztwie ich domów powstało duże centrum logistyczne. » więcej 2024-04-24, godz. 17:30 Która godzina? Zależy od perspektywy. Awaria zegara na wieży ratuszowej w Opolu Cztery strony świata i cztery różne godziny. Zegar na wieży ratuszowej w Opolu doznał awarii. Uszkodzeniu uległy silniki napędowe tarcz. » więcej 2024-04-24, godz. 15:40 Marszałek Andrzej Buła kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej. Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej… » więcej 2024-04-24, godz. 15:21 Szarpanina w szkole w Krapkowicach. W ruch poszła kostka brukowa Do szarpaniny pomiędzy dwiema nastolatkami doszło dziś (24.04) ok. 10.00 w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Krapkowicach. W ruch poszła nawet kostka … » więcej 2024-04-24, godz. 14:59 Opolska onkologia podnosi komfort leczenia pacjentów Nowa jakość leczenia i hospitalizowania pacjentów. Po kilku miesiącach prac remontowych Opolskie Centrum Onkologii ma nowoczesny oddział kliniczny chirurgii… » więcej 2024-04-24, godz. 14:50 Strzelecka podstawówka realizuje międzynarodowy projekt dotyczący emocji Tym razem zajmują się emocjami dzieci. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelcach Opolskich realizuje od kilku miesięcy międzynarodowy projekt Erasmus… » więcej 2024-04-24, godz. 14:00 Pędzili w terenie zabudowanym. Zostali zatrzymani przez strzelecką drogówkę Jeden dzień i trzy zatrzymane prawa jazdy. Policjanci strzeleckiej drogówki namierzyli kierowców, którzy w terenie zabudowanym znaczenie przekroczyli dopuszczalną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »