Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-06, 11:15 Autor: Katarzyna Plewnia

"Piłeś? Nie pływaj". Ludzi młodych nad wodą gubią emocje i alkohol

Jezioro Turawskie [fot. Maciej Marciński]
Jezioro Turawskie [fot. Maciej Marciński]
Maksymilian Polis [fot. Mateusz Łapot]
Maksymilian Polis [fot. Mateusz Łapot]
W porannej rozmowie w Radiu Opole Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, przypominał o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Organizacja skupiająca ludzi młodych o rozsadek nad akwenami apeluje przede wszystkim do młodzieży.
- W mediach mówi się o faktach, czytamy clickbaitowe nagłówki, że ktoś utonął, nie mówi się za to, jak temu zapobiegać - mówił Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego, przypominając o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. - Po pierwsze, ludzi młodych gubią emocje, bo podczas zabawy nikt specjalnie nie patrzy na bezpieczeństwo, po drugie, zgubny jest alkohol - dodał.

- To połączenie wody z alkoholem i też niestety czasami innymi środkami odurzającymi skutkuje tragicznymi wydarzeniami. Czy pływamy na kajakach czy na łódkach na różnych jeziorach, powinniśmy mieć na sobie kapok - powinniśmy dbać o te podstawowe zasady bezpieczeństwa. O umiejętności pływania również, jeżeli ktoś nie czuje się pewnie w wodzie, nie powinien na nią wypływać, w szczególności na głęboką wodę - wyliczał.

- "Piłeś? Nie pływaj" - z takim apelem do swoich rówieśników zwracają się właśnie przedstawiciele Forum Młodzieży Woj. Opolskiego, choć to zasada, którą powinni się kierować wszyscy, niezależnie od wieku. Nad wodą nie należy też przeceniać swoich umiejętności, korzystać natomiast należy tylko z kąpielisk strzeżonych.
Maksymilian Polis, przew. Forum Młodzieży Województwa Opolskiego,

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej 2022-08-12, godz. 14:16 Inspekcja pracy prowadzi kontrolę po śmierci 17-letniego pracownika na budowie w Kadłubcu Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu rozpoczął kontrolę w firmie budowlanej po śmierci 17-latka w Kadłubcu (powiat strzelecki). » więcej 2022-08-12, godz. 12:16 W Kamieniu Śląskim szykuje się odpust ku czci św. Jacka. "Zawsze w miejscu jego urodzenia odbywają się wielkie u… W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który urodził się na terenie diecezji opolskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »