Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-11, 19:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Gmina Wilków kolejnym przystankiem na trasie jubileuszowej akcji Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA, FILM]

Gmina Wilków kolejnym przystankiem na trasie jubileuszowej akcji Radia Opole i NTO
Choć to przede wszystkim gmina rolnicza prężnia działa tu klub jeździecki ze stadniną koni, a o bezpieczeństwo mieszkańców dba spora grupa strażaków ochotników. Mowa o gminie Wilków powiecie namysłowskim, gdzie dotarła dziś (11.07) wakacyjna akcja Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Przypomnijmy, obie redakcje świętują wspólny jubileusz 70-lecia.
- Gmina Wilków jest gminą typowo rolniczą, płaską. Mamy tylko 3 procent lasów, ale jest tu po co przyjeżdżać. Gminę możemy kojarzyć z dużą farmą wiatrową. Ludzie się tu chętnie osiedlają, szczególnie w samym Wilkowie - mówi Bogdan Zdyb, wójt gminy Wilków.

Od 76 lat w Wilkowie funkcjonuje ochotnicza straż pożarna. - Założyli ją repatrianci, którzy przyjechali tutaj ze wschodu - mówi Wiesław Kwiecień, prezes zarządu gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Wilkowie. - Nasza jednostka liczy 68 członków, z czego 36 to osoby, które wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych. Pozostali to osoby wspierające oraz 6 młodzieżowych drużyn pożarniczych.

To właśnie na terenie tej gminy znajduje się najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w regionie, które zwyciężyło w tegorocznej edycji konkursu KRUS. - Prowadzę to gospodarstwo już od 50 lat - mówi Wiesław Kowalczyk, rolnik z Bukowia. - Dzisiaj mamy bardzo nowoczesny sprzęt, skomputeryzowany, z nowoczesnymi nawigacjami. Te ciągniki praktycznie same mogą jeździć po polu, tylko trochę się je nadzoruje. W konkursie bierzemy udział po raz trzeci, zajęliśmy dotąd drugie i trzecie miejsce. Jesteśmy wprawieni w tym zadaniu. Trochę ulepszamy już wprowadzone rozwiązania i na ogół dbamy o bezpieczeństwo i porządek. Myślę, że komisję konkursową zachwyciło to, że zamiast środków chemicznych stosujemy preparaty bakteryjne.

Teraz państwo Kowalczykowie będą reprezentować nasze województwo na szczeblu krajowym.

Jutro (12.07) wakacyjna akcja Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej przeniesie się do gminy Lasowice Wielkie w powiecie kluczborskim.
Bogdan Zdyb
Wiesław Kowalczyk
Wiesław Kwiecień

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej 2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »