Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-07-07, 06:14 Autor: Witold Wośtak

Aktywizacja i edukacja osób niepełnosprawnych. Trwa europejski projekt Stowarzyszenia Ad astra z Nysy

Warsztaty edukacyjne w Fundacji Niewidzialna Przestrzeń, Opole [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty edukacyjne w Fundacji Niewidzialna Przestrzeń, Opole [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty edukacyjne w Fundacji Niewidzialna Przestrzeń, Opole [fot. Witold Wośtak]
Warsztaty edukacyjne w Fundacji Niewidzialna Przestrzeń, Opole [fot. Witold Wośtak]
Teatr, rękodzieło, taniec i rozwój osobisty. Między innymi tego dotyczą warsztaty, panele dyskusyjne oraz pokazy w ramach projektu "Nasze najlepsze - międzynarodowe spotkania eksperckie".
Stowarzyszenie Ad Astra z Nysy rozwija się między innymi w kierunku edukacji osób niepełnosprawnych. W związku z tym zaproszono do współpracy podobne stowarzyszenia z Portugalii, Grecji i Wielkiej Brytanii. Dzisiaj (06.07) zajęcia miały miejsce w Opolu, konkretnie w Fundacji Niewidzialna Przestrzeń.

- Wprowadzamy osoby widzące w świat niewidomych - mówi Janina Janik, prezes nyskiego Ad Astra.

- Chcemy poznać metody uczenia się, które wykorzystują osoby niewidome. To wszystko zmierza ku wyrównaniu szans, abyśmy wszyscy mieli wyższą jakość życia i różnorodność. Część z nas udała się do całkowicie wyciemnionego miejsca, gdzie są przygotowane sprzęty i sytuacje uczące o osobach niewidomych.

Alison Walton-Robson, specjalistka z Wielkiej Brytanii, jest zadowolona z wizyty w Nysie i Opolu.

- Przyjechałam do Polski, aby wymienić się doświadczeniami. Poza tym poznaję kulturę, codzienną działalność Ad astra i jestem pod wrażeniem ich metod pracy. My zajmujemy się sztuką jako sposobem na pracę z dorosłymi słuchaczami. Przyjechaliśmy więc poznać nowe sposoby i wykorzystać je po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Ad astra współpracuje z zagranicznymi stowarzyszeniami w ramach programu Erasmus Plus, a projekt "Nasze najlepsze" zrealizowano przy wsparciu urzędu marszałkowskiego.
Janina Janik
Alison Walton-Robson

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 18:15 12 pacjentów z COVID-19 na oddziale zakaźnym w Opolu. "Sytuacja w regionie jest stabilna" Minionej dobry w kraju potwierdzono 4879 zakażeń koronawirusem, a w ostatnim tygodniu prawie 27 tysięcy infekcji. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa ponad… » więcej 2022-09-28, godz. 17:10 Ciemno wzdłuż ul. 1 Maja w Opolu, mieszkańcy boją się o własne bezpieczeństwo. Ratusz zapowiada naprawę oświe… Mieszkańcy ul. 1 Maja w Opolu skarżą się na deficyt oświetlenia. Jak mówią, problem z niedziałającymi latarniami pojawił się w zeszłym tygodniu i do… » więcej 2022-09-28, godz. 17:00 Brzeg: zamiast mandatu, strażnicy miejscy przywieźli... pieniądze. Właścicielka zostawiła je w parku Niewiele brakowało, a mieszkanka Brzegu przypłaciłaby roztargnienie utratą sporej ilości pieniędzy. Tym razem jednak kobieta może mówić o sporym szczęściu… » więcej 2022-09-28, godz. 16:15 Wypadek w Kup na DW 461. Dachował samochód osobowy Poważny wypadek w Kup na drodze wojewódzkiej nr 461. Na ul. Brynickiej dachował samochód osobowy. » więcej 2022-09-28, godz. 14:30 Trwa policyjna akcja NURD. Funkcjonariusze obserwują zachowania pieszych i rowerzystów Opolscy policjanci obserwują dziś (28.09) zachowania pieszych, rowerzystów oraz kierujących hulajnogami elektrycznymi. Trwa ogólnopolska akcja NURD, czyli… » więcej 2022-09-28, godz. 14:26 Projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym "lex Wiśniewski" trafi do wykazu prac Rady Ministrów Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł powiedział, że projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym 'lex Wiśniewski' ma zapobiec patologiom związanym… » więcej 2022-09-28, godz. 14:00 Opolskie trojaczki wyszły ze szpitala. "Od dziś rodzinka jest w komplecie" Trojaczki, które w sierpniu przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu opuściły dziś (28.09) szpital. Maluchy… » więcej 2022-09-28, godz. 13:20 Tygodniowy raport MZ: prawie 27 tys. zakażeń koronawirusem w kraju i 446 na Opolszczyźnie. Zmarły 82 osoby 26 736 zakażeń koronawirusem odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 5205 z nich to infekcje ponowne. » więcej 2022-09-28, godz. 13:00 Nowe atrakcje na wieży widokowej w Głubczycach. "To nie tylko piękne krajobrazy, ale też poznawanie historii" Modele armat, halabardnik, wybijanie pamiątkowych monet, eksponaty muzealne czy wystawa prac plastycznych - to tylko niektóre z nowych atrakcji, jakie czekają… » więcej 2022-09-28, godz. 12:40 "Sadzenie drzew jest łatwe". Nadleśnictwa rozdadzą milion sadzonek Drzewo dla każdego chętnego. Już jutro (29.09) opolskie nadleśnictwa rozdadzą kilka tysięcy sadzonek drzew. Otrzymać będzie można między innymi młodą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »