Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-23, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Lawenda, miód, śpiew i Chałpka Starzików. Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO zawitała do gminy Kluczbork [ZDJĘCIA]

[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
Kolejnym przystankiem na mapie letniej trasy "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" był Kluczbork. Dzisiaj (23.06) rozstawiliśmy nasze plenerowe studio na Rynku - obok zabytkowego Ratusza.
Wśród tematów był między innymi niedawno zakończony remont Ośrodka Turystyczno - Wypoczynkowego w Bąkowie. Wiceburmistrz Dariusz Morawiec mówił o nowych planach.

- Tam zaczyna powoli brakować miejsc kempingowych ze względu na duże zainteresowanie obiektem. Moim zdaniem, ważniejszą jednak inwestycją, na której musimy się obecnie skupić, jest remont niecki basenowej. Trzeba by znaleźć kilka milionów złotych wsparcia, ale chcemy inwestować w ośrodek, bo to nasza perełka.

Pojechaliśmy również do "Lawendowego Zacisza" w Biadaczu. Patrycja Dyla-Szynklarz, współwłaścicielka gospodarstwa, opowiadała, jak trudna jest pielęgnacja lawendy.

- Przygotowywaliśmy pole przez rok, zanim posadziliśmy lawendę. Teraz co roku lawenda wymaga od nas ciągłej pielęgnacji – nasadzeń, wymiany części krzaczków i odpowiedniego nawożenia. Prowadzimy uprawę w sposób ekologiczny, zatem musimy wspomagać się wyłącznie naturalnymi produktami. Mam na myśli szczepy różnych bakterii, aby radzić sobie z chorobami dotykającymi lawendę.

Z kolei jutro (24.06) będziemy gościć z naszą akcją urodzinową w Ujeździe.
Dariusz Morawiec
Patrycja Dyla-Szynklarz

Wiadomości z regionu

2022-06-27, godz. 10:52 Nyska policja zatrzymała 3 kobiety. Odpowiedzą za rozbój Zarzut rozboju usłyszały 3 młode nysanki. Kobiety zaatakowały 23-letnią mieszkankę powiatu, zabrały jej telefon komórkowy » więcej 2022-06-27, godz. 10:30 Co dalej z "małą obwodnicą" Namysłowa? Problemy z realizacją inwestycji Miała być kompleksowa przebudowa około 14 kilometrów drogi wraz z chodnikami i stworzenie tzw. małej obwodnicy Namysłowa, jednak plany musiały ulec zmianie… » więcej 2022-06-27, godz. 09:01 Opolszczyzna bezkonkurencyjna. Gość Porannej Rozmowy podsumowuje festiwal "Jawor u źródeł kultury" Dwie z trzech nagród trafiły na Opolszczyznę! Rozstrzygnięto Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej 'Jawor u źródeł kultury', którego inicjatorem jest… » więcej 2022-06-27, godz. 08:00 Wojsko wprowadziło nowy podział służby na aktywną i pasywną rezerwę Po wejściu w życie ustawy o obronie ojczyzny, nowością stał się podział służby w rezerwie na pasywną i aktywną. Jak wyjaśnia Marek Mazur, specjalista… » więcej 2022-06-26, godz. 21:09 Placki ziemniaczane królują w Żędowicach i od kilku lat mają swoje święto Placki ziemniaczane to przysmak dzieciństwa nie tylko mieszkańców Żędowic w gminie Zawadzkie. Ale to tam od ośmiu lat organizowane jest Święto Żędowickiego… » więcej 2022-06-26, godz. 21:04 Opole: pożar podkładów kolejowych przy ul. Armii Krajowej 6 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem przy ul. Armii Krajowej w stolicy regionu. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu palą się podkłady… » więcej 2022-06-26, godz. 20:30 Rewitalizacja rynku w Ujeździe zakończona. Plac uroczyście oddano do użytku Uroczystym polonezem i przecięciem wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia zrewitalizowanego rynku w Ujeździe. Jego remont rozpoczął się w grudniu 2020 roku… » więcej 2022-06-26, godz. 19:40 Nysa: ruszył remont ul. 11 listopada. Prace potrwają do końca wakacji Rozpoczął się remont ulicy 11 listopada w Nysie. To jedna z ważniejszych arterii miasta, w pobliżu której znajdują się m.in. osiedle mieszkaniowe czy szkoła… » więcej 2022-06-26, godz. 19:00 Nysa wybierze perły architektoniczne. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu ''Perły Nysy'' Nysa ponownie wybierze najciekawsze budynki po rewitalizacji. Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji konkursu ’’Perły Nysy’’, w którym wybierane są najpiękniejsze… » więcej 2022-06-26, godz. 17:20 Dzień Małego Strażaka w Boguszycach ma zachęcać najmłodszych do wstąpienia w szeregi druhów Tor strażacki dla dzieci, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz domowe wypieki. Tak wygląda Dzień Małego Strażaka organizowany przez OSP Źlinice-Boguszyce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »