Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-14, 14:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Oszuści podszywają się pod urzędników z Krapkowic

Urząd miasta i gminy Krapkowice [fot. archiwum]
Urząd miasta i gminy Krapkowice [fot. archiwum]
Oszuści podszywają się pod urzędników z Krapkowic [fot.gazetasenior.pl]
Oszuści podszywają się pod urzędników z Krapkowic [fot.gazetasenior.pl]
Urzędnicy z Krapkowic ostrzegają przed oszustami, którzy podają się za pracowników magistratu. Wydzwaniają oni do mieszkańców namawiając do udziału w spotkaniach dotyczących rzekomych dopłat do zamontowania fotowoltaiki czy podania swoich danych osobowych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
- Od kilku dni oszuści są wyjątkowo aktywni – mówi Arnold Joszko, wiceburmistrz Krapkowic. - Docierają do nas w ostatnich dniach informacje o osobach, które podszywają się pod naszych pracowników, oferując m.in. pomoc w zakresie wypełnienia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a także informują mieszkańców o kontrolach w ramach programu Czyste Powietrze. Informujemy, że powyższe działania noszą znamiona oszustwa, a pracownicy urzędu nie mają z tymi działaniami nic wspólnego.

Po otrzymaniu telefonu od rzekomych urzędników warto o takiej sytuacji powiadomić policję oraz krapkowicki magistrat.
Arnold Joszko

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »