Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-08, 16:36 Autor: Mariusz Chałupnik

"To moment, na który zdecydowanie warto było czekać". Pracownicy Radia Opole odznaczeni przez prezydenta RP za długoletnią służbę [ZDJĘCIA, FILM]

Uroczystość odznaczenia zasłużonych pracowników Radia Opole
18 pracowników Radia Opole otrzymało odznaczenia prezydenta RP Andrzeja Dudy za swoją wieloletnią pracę i służbę. Wśród osób, które otrzymały złote i srebrne medale byli dziennikarze, osoby związane z techniką oraz administracją.
Redaktor Barbara Tyslik w Radiu Opole pracuje niemal od początku jego istnienia, bo od 58 lat.

- Ja już Radio Opole pamiętam z tak zwanych "kołchoźników", bo tak było emitowane - mówi red. Tyslik. - To była i nadal jest pasja. Cieszę się, że jeszcze chcą mnie, bo ja jeszcze mogę. Tylko, żeby chcieli. Ja nie liczę lat.

Niewiele mniej lat w Radiu Opole przepracował realizator dźwięku Andrzej Czubiński.

- Radio to dla mnie wszystko - mówi Czubiński. - To są doświadczenia życiowe, przygody. Dużo rozgłośni zawdzięczam. Na przykład byłem prawie na wszystkich wizytach papieża. Pracując teraz w studiu mam kontakt z najlepszymi muzykami, którzy są teraz w Polsce i nie tylko w Polsce.

- Radio Opole ma w regionie ważną pozycję, a zawdzięcza to kilku najważniejszym czynnikom - mówi gospodarz uroczystości - wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - To rzetelność dziennikarska i bardzo wysoki poziom. Radio jako instytucję tworzą osoby. Zażartowałem, że to ja zawsze idę do radia, a tym razem i mam nadzieję, że nie po raz ostatni, mam okazję gościć ludzi radia u siebie. Dla mnie szczególnie ważny jest ten trudny czas ostatnich dwóch lat, gdy praca mediów była bardzo intensywna.

Prezes Radia Opole Piotr Moc podkreślił, że to wyjątkowy dzień dla całej rozgłośni.

- Od lat nie było tylu osób wyróżnionych, ale teraz to nadrobiliśmy z nawiązką - zaznacza Moc. - Cieszę się, że w tym gronie osób odznaczonych za długoletnią służbę są osoby, które już dawno są na emeryturze, ale cały czas są z nami związane. Pracują czy to w technice, czy jako dziennikarze. To moment, na który zdecydowanie warto było czekać.

Odznaczenia przyznano w ramach jubileuszu 70-lecia Radia Opole.

Lista odznaczonych pracowników Radia Opole:
- Krzysztof Aleksanderek
- Barbara Czapla
- Andrzej Czubiński
- Krystyna Dziduch
- Wiesław Kolbusz
- Henryk Kołek
- Mariola Kwiatek
- Adelajda Lyra
- Leszek Pach
- Danuta Smerd-Krupińska
- Marian Staszyński
- Jan Tomalik
- Ryszrad Tutka
- Barbara Tyslik
- Łukasz Klag
- Jacek Łuczak
- Joanna Miszkiel
- Jacek Rudnik
Barbara Tyslik
Andrzej Czubiński
Sławomir Kłosowski
Piotr Moc
Medale dla radiowców za długoletnią służbę [fot. Kasia Nowak]
Medale dla radiowców za długoletnią służbę [fot. Kasia Nowak]

Wiadomości z regionu

2022-10-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie: rusza dodatkowy nabór na mieszkania w ramach programu "Twoje M" Mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy marzą o' własnym gniazdku', mogą je jeszcze otrzymać. W poniedziałek (03.10) rusza dodatkowy nabór na mieszkania… » więcej 2022-10-02, godz. 14:00 Czworonogi z Namysłowa będą mogły zakosztować wolności. W mieście powstaną dwa wybiegi dla psów Moda na psie wybiegi dotarła do Namysłowa. Tamtejszy magistrat planuje budowę dwóch takich miejsc. » więcej 2022-10-02, godz. 12:15 15 procent mieszkańców Opolszczyzny nie skorzystało z bonu turystycznego. Pieniądze jednak nie przepadną Rodzice, którzy jeszcze nie skorzystali z Polskiego Bonu Turystycznego, mają więcej czasu by zapłacić nim za pobyt w hotelach czy udział w imprezach tur… » więcej 2022-10-02, godz. 12:00 Zamknięto drogę w Dąbrówce Łubniańskiej. Obowiązują dwie trasy objazdu Uwaga kierowcy! Ekipy remontowe całkowicie zamknęły przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu informuje, że w związku… » więcej 2022-10-02, godz. 10:20 Wypadek na DW 423 Opole - Krapkowice. Droga w Choruli jest zablokowana Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 423 w Choruli w powiecie krapkowickim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. » więcej 2022-10-02, godz. 10:10 Joanna Harus o targach kulinarnych w Poznaniu: "Wyróżnialiśmy się na tle innych województw" Duży sukces województwa opolskiego na 21. targach 'Smaki Regionu' w Poznaniu, gdzie 'Perłami' nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu… » więcej 2022-10-02, godz. 09:00 Likwidują bariery architektoniczne. Muzeum Powiatowe w Nysie będzie miało windę Muzeum Powiatowe w Nysie doczeka się windy, która zniweluje bariery architektoniczne osobom niepełnosprawnym i umożliwi im korzystanie z dobrodziejstw placówki… » więcej 2022-10-01, godz. 19:45 "Chodzi o to, by karp był na stołach nie tylko w Boże Narodzenie". Za nami pierwszy dzień X Święta Karpia oPolsk… Rolada z karpia, czarne pielmieni z karpia czy japoński rosół z karpiem na parze. Między innymi takie potrawy przygotowali młodzi uczestnicy konkursu kulinarnego… » więcej 2022-10-01, godz. 19:15 Bus wylądował w Jeziorze Nyskim. Tak kończy się pozostawienie samochodu na luzie i bez zaciągnięcia hamulca ręc… Wędkarz nie zaciągnął hamulca ręcznego i jego bus stoczył się do Jeziora Nyskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. » więcej 2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »