Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-08, 16:36 Autor: Mariusz Chałupnik

"To moment, na który zdecydowanie warto było czekać". Pracownicy Radia Opole odznaczeni przez prezydenta RP za długoletnią służbę [ZDJĘCIA, FILM]

Uroczystość odznaczenia zasłużonych pracowników Radia Opole
18 pracowników Radia Opole otrzymało odznaczenia prezydenta RP Andrzeja Dudy za swoją wieloletnią pracę i służbę. Wśród osób, które otrzymały złote i srebrne medale byli dziennikarze, osoby związane z techniką oraz administracją.
Redaktor Barbara Tyslik w Radiu Opole pracuje niemal od początku jego istnienia, bo od 58 lat.

- Ja już Radio Opole pamiętam z tak zwanych "kołchoźników", bo tak było emitowane - mówi red. Tyslik. - To była i nadal jest pasja. Cieszę się, że jeszcze chcą mnie, bo ja jeszcze mogę. Tylko, żeby chcieli. Ja nie liczę lat.

Niewiele mniej lat w Radiu Opole przepracował realizator dźwięku Andrzej Czubiński.

- Radio to dla mnie wszystko - mówi Czubiński. - To są doświadczenia życiowe, przygody. Dużo rozgłośni zawdzięczam. Na przykład byłem prawie na wszystkich wizytach papieża. Pracując teraz w studiu mam kontakt z najlepszymi muzykami, którzy są teraz w Polsce i nie tylko w Polsce.

- Radio Opole ma w regionie ważną pozycję, a zawdzięcza to kilku najważniejszym czynnikom - mówi gospodarz uroczystości - wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - To rzetelność dziennikarska i bardzo wysoki poziom. Radio jako instytucję tworzą osoby. Zażartowałem, że to ja zawsze idę do radia, a tym razem i mam nadzieję, że nie po raz ostatni, mam okazję gościć ludzi radia u siebie. Dla mnie szczególnie ważny jest ten trudny czas ostatnich dwóch lat, gdy praca mediów była bardzo intensywna.

Prezes Radia Opole Piotr Moc podkreślił, że to wyjątkowy dzień dla całej rozgłośni.

- Od lat nie było tylu osób wyróżnionych, ale teraz to nadrobiliśmy z nawiązką - zaznacza Moc. - Cieszę się, że w tym gronie osób odznaczonych za długoletnią służbę są osoby, które już dawno są na emeryturze, ale cały czas są z nami związane. Pracują czy to w technice, czy jako dziennikarze. To moment, na który zdecydowanie warto było czekać.

Odznaczenia przyznano w ramach jubileuszu 70-lecia Radia Opole.

Lista odznaczonych pracowników Radia Opole:
- Krzysztof Aleksanderek
- Barbara Czapla
- Andrzej Czubiński
- Krystyna Dziduch
- Wiesław Kolbusz
- Henryk Kołek
- Mariola Kwiatek
- Adelajda Lyra
- Leszek Pach
- Danuta Smerd-Krupińska
- Marian Staszyński
- Jan Tomalik
- Ryszrad Tutka
- Barbara Tyslik
- Łukasz Klag
- Jacek Łuczak
- Joanna Miszkiel
- Jacek Rudnik
Barbara Tyslik
Andrzej Czubiński
Sławomir Kłosowski
Piotr Moc
Medale dla radiowców za długoletnią służbę [fot. Kasia Nowak]
Medale dla radiowców za długoletnią służbę [fot. Kasia Nowak]

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej 2024-04-12, godz. 09:29 Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych… » więcej 2024-04-12, godz. 08:59 Szósty raz zwycięstwo. Plany burmistrzów Kluczborka i Wołczyna na kolejną kadencję Zarządzają gminami od 22 lat i nadal uważają, że mają wiele do zrobienia. Mowa o Jarosławie Kielarze, burmistrzu Kluczborka i Janie Leszku Wiącku, burmistrzu… » więcej 2024-04-12, godz. 08:36 Hobby Horse zawita do Prudnika. To już dyscyplina sportu Zawody Hobby Horse po raz pierwszy odbędą się w Prudniku. Uczestnicy, używając drewnianych koni na patyku, zwanych właśnie hobby horses, pokonywać będą… » więcej 2024-04-12, godz. 08:00 Uwaga rodzice z Opola! Ruszają darmowe badania słuchu i wzroku pierwszoklasistów Rusza bezpłatny program wczesnego wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci z Opola. Od piątku (12.04) rodzice uczniów klas pierwszych mogą rejestrować dzieci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »