Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-29, 13:55 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Chcemy przywrócić aktywność". Na wyspie Bolko w Opolu zorganizowano bieg "Piątka Piątki"

Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Bieg "Piątka Piątki" w Opolu [fot. M.Matuszkiewicz]
Blisko 100 zawodników pobiegło dzisiaj (29.05) w biegu "Piątka Piątki" organizowanego przez LO nr 5 w Opolu. Udział w nim wzięli nie tylko uczniowie, ale też rodzice i mieszkańcy regionu. Trasa do najtrudniejszych nie należała, bo wystarczyło pokonać 2 okrążenia po 2,5 kilometra wokół wyspy Bolko. W biegu nie chodziło o rywalizację, a o promocję zdrowego stylu życia.
- Bieg powstał z naszej inicjatywy, nauczycieli, bo zaobserwowaliśmy, że uczniowie po pandemii nie chętnie chcą ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego. Dlatego postanowiliśmy, że trochę ich rozruszamy, a przy tym też ich rodziców i znajomych - mówi Beata Primke, wicedyrektor LO nr 5 w Opolu.

- Żeby też przekonać ich do tego, że można bawić się wspólnie, bo tu mamy wszystkie grupy wiekowe i można razem uczestniczyć w takiej imprezie sportowej, jaką jest bieg. Chcemy też odczarować, po okresie pandemii, aktywność fizyczną, której nam w tamtym czasie po prostu brakowało.

- Trasa jest przyjemna, wokół natury, więc dla nas to nie będzie rywalizacja, a fajne spędzenie czasu - dodają biegacze.

- Nasza koleżanka biegowa nas tak zachęciła, że nie mogliśmy jej odmówić. Poza tym lubimy biegać, więc dla nas to jest taka frajda, integracja, spotkanie się z ludźmi. - Ja zaczynałem biegać właśnie od takich piątek, teraz powoli wracam do formy i myślę, że dzisiaj będzie dobrze. Daję sobie czas 28 minut. - Ja jeszcze dzisiaj rano w ogóle nie byłam nastawiona na to, że będę biegać, ale przyjechała córką, która chodziło do LO nr 5 i powiedziała, że biegniemy.

Dodajmy, że bieg "Piątka Piątki" był organizowany przez szkołę po raz pierwszy, choć jak zapowiada dyrekcja szkoły nie po raz ostatni.
Beata Primke
Biegacze

Wiadomości z regionu

2022-07-03, godz. 18:30 Pogoda pokrzyżowała szyki, ale się nie poddali. W Baborowie odbył się I Piknik Militarny "Południowa Opolszczyzn… Choć początkowo pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, to zadbali oni o to, żeby choć jeden dzień z zaplanowanego na cały weekend Pikniku Militarnego… » więcej 2022-07-03, godz. 17:15 Powitanie wakacji w Strzelcach Opolskich z PPO, czyli integracja lokalnej społeczności Pokazy strażackie, animacje dla dzieci, spotkanie z alpakami, szereg stoisk tematycznych od policji przez straż pożarną, PZŁ czy leśników oraz koncerty… » więcej 2022-07-03, godz. 15:00 Ostatni dzień Lata Kwiatów w Otmuchowie. Miasto odwiedziło tysiące turystów Ponad 300 wystawców, przepiękne kwiaty, koncerty i wyjątkowy klimat otoczenia otmuchowskiego zamku. Powoli dobiega końca 49. Lato Kwiatów, które przez trzy… » więcej 2022-07-03, godz. 13:00 Norbert Krajczy przechodzi na emeryturę. Nyski ZOZ będzie miał nowego dyrektora Kierował nyskim szpitalem przez 30 lat. Teraz przejdzie na emeryturę. Norbert Krajczy złożył rezygnację z funkcji dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 W czasie upałów ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty. Przybywa wezwań do omdleń i udarów Upały nie odpuszczają w naszym regionie, zapowiadana na dzisiaj temperatura to 27 stopni. Kiedy w ostatnich dniach termometry wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza… » więcej 2022-07-03, godz. 10:30 Druhowie z OSP Jarnołtówek, jak ratownicy GOPR, pomagają turystom w Górach Opawskich Strażacy z OSP Jarnołtówek w gminie Głuchołazy dbają o bezpieczeństwo turystów w Górach Opawskich. Druhowie nie tylko gaszą pożary czy walczą z podtopieniami… » więcej 2022-07-03, godz. 10:30 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Głuchołazach świętuje 5-lecie Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Głuchołazach świętuje 5 lat istnienia. Drużyny harcerek i harcerzy po kilkuletniej przerwie na nowo zawiązały się… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Gość Porannej Rozmowy Radia Opole Zmniejszył się zasięg ubóstwa w Polsce w 2021 roku w porównaniu do roku 2020 - poinformował Główny Urząd Statystyczny. - Dane pochodzą z badania budżetów… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Problem jest nie tylko w liczbach, ale i promilach. Plaga pijanych kierowców na opolskich drogach Mimo kar, prowadzonych akcji prewencyjnych i informacji w mediach, opolska policja w ciągu tygodnia zatrzymała aż 60 pijanych kierowców. Liczba osób, które… » więcej 2022-07-02, godz. 19:45 Bitwa Regionów tym razem na terenie olesko-kluczborskim. Dominowały pierogi na różne sposoby 7 kół gospodyń wiejskich rywalizowało w powiatowych eliminacjach Bitwy Regionów z terenu olesko-kluczborskiego. To część ogólnopolskiego konkursu kulinarnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »