Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-29, 12:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Chcemy, aby mieszkanki, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas". W Opolu powołano komisję ds. równouprawnienia kobiet

Sesja rady miasta Opola [fot.M.Matuszkiewicz]
Sesja rady miasta Opola [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolskie radne zajmą się sprawami opolanek. Podczas ostatniej sesji rady miasta powołana została komisja ds. podjęcia działań na rzecz równouprawnienia kobiet. Do jej głównych zadań będzie należało między innymi badanie sytuacji kobiet powracających do pracy z urlopu macierzyńskiego oraz przyjmowanie informacji dotyczących łamania praw.
- Chcemy, aby mieszkanki Opola, które mają problem z dyskryminacją, zgłaszały się do nas. Oczywiście to wszystko będzie anonimowe, ale będą one mogły liczyć na pomoc z naszej strony - mówi Anna Tabisz, radna z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego oraz wiceprzewodnicząca komisji.

- Poza tym myślę, że warto byłoby zwrócić uwagę na edukację dotyczącą równouprawnienia kobiet. Moim zdaniem wciąż jest to temat wymagający pracy u podstaw. Dodatkowo chcemy współpracować ze wszystkimi organizacjami pozarządowymi. Wydaje mi się, że są to organizacje, które wiele dobrego robią, a we współpracy z nami być może ich przebicie, taka władczość będzie silniejsza.

Komisja będzie także współpracować z powstającą Radą Kobiet. W jej skład wchodzi radna Alicja Wiśniewska, która jest przewodniczącą, Elżbieta Bień, Barbara Kamińska, Jolanta Kawecka, Elżbieta Kurek oraz Urszula Zajączkowska.
Anna Tabisz

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »