Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-24, 15:16 Autor: Witold Wośtak

Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn

Adrian Z. i Patryk R. [fot. Witold Wośtak]
Adrian Z. i Patryk R. [fot. Witold Wośtak]
Jakub M. [fot. Witold Wośtak]
Jakub M. [fot. Witold Wośtak]
Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku, podczas festynu, w miejscowości Skarbimierz-Osiedle.
Zmarł 46-letni Polak z licznymi urazami głowy, a 21-letni wówczas Ukrainiec został pobity. Czterej mężczyźni mieli w ten sposób wyrównać rachunki po tym, jak jeden z nich został zaczepiony przez dwóch późniejszych poszkodowanych. Policja opublikowała filmik z zajścia, ale nie sposób było rozpoznać napastników.

Jakub M., główny oskarżony, miał dzisiaj niewiele do powiedzenia.

- Przyznaję się do popełnienia przestępstwa, ale nie do późniejszego skutku. Będę odpowiadał na pytania sądu oraz obrońców, ale nie odpowiem na pytania pana prokuratora.

Adrian Z. przekonywał, że choć wypił trzy lub cztery piwa, czuł się trzeźwy. Jego wyjaśnienia przypomniał sędzia Mateusz Świst.

- Kiedy ja dobiegłem na miejsce, widziałem, jak Radek i Kuba biją się z dwoma nieznajomymi mężczyznami. Radek szarpał się z Ukraińcem, a Kuba z tym drugim człowiekiem, który siedział na ziemi. Jak ja przybiegłem, stałem jak słup i patrzyłem. Ciosy były zadawane tylko na głowę – jak w boksie. Całe zdarzenie trwało około 30 sekund, ale nie dłużej niż minutę.

Patryk R., trzeci z oskarżonych, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że on pomógł młodemu Ukraińcowi.

- Zobaczyłem, że ktoś biegnie i dołączyłem, aby zobaczyć, co się dzieje. Gdy dotarłem na miejsce, chłopak z Ukrainy leżał. To ja mu pomogłem, położyłem go na bok, żeby nie udławił się. Odchodząc, zobaczyłem radiowóz, zaalarmowałem policjantów i wróciłem do stolika.

Za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 10 lat więzienia.
Jakub M.
Mateusz Świst
Patryk R.

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej 2022-07-05, godz. 20:42 Dachowanie pod Namysłowem. Za kierownicą siedział 19-latek 1500 złotych mandatu i zniszczone auto - tak zakończył się piracki kurs młodego kierowcy na trasie Namysłów - Smarchowice Śląskie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2022-07-05, godz. 20:15 Wyniki matur na Opolszczyźnie poniżej średniej krajowej. 17% zdających ma prawo do poprawki Egzamin dojrzałości na Opolszczyźnie zdało 76,5 % tegorocznych maturzystów. To wynik o 1,7% gorszy od średniej krajowej. Przypomnijmy, do matur w regionie… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Za 2 tygodnie w Opolu wchodzi w życie uchwała krajobrazowa. "Cały czas odpowiadamy na pytania" 20 lipca w stolicy regionu zacznie obowiązywać uchwała krajobrazowa. W ten sposób władze miasta chcą walczyć z chaotycznie rozmieszczonymi banerami reklamowymi… » więcej 2022-07-05, godz. 18:30 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »