Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-24, 06:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na początek język polski. Dziś pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Opolskie szkoły przygotowane

egzamin ósmoklasisty [fot. Katarzyna Doros]
egzamin ósmoklasisty [fot. Katarzyna Doros]
Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty [fot. M.Matuszkiewicz]
Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty [fot. M.Matuszkiewicz]
Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty [fot. M.Matuszkiewicz]
Trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty [fot. M.Matuszkiewicz]
Egzaminy startują o godzinie 9:00. W naszym regionie przystąpi do nich ponad 11,5 tysiąca uczniów, w tym 210 uchodźców z Ukrainy. Egzaminy potrwają trzy dni. Na początek młodzież kończąca szkołę podstawową zmierzy się z językiem polskim.
- Łącznie wszystkich cudzoziemców przystępujących do egzaminu ósmoklasisty będzie 300. Mają oni dostosowane arkusze. Życzymy wszystkim powadzenia na egzaminach i oby wyniki były dla wszystkich satysfakcjonujące i dały możliwość kontynuowania nauki w swojej wybranej szkole - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty.

- To pierwszy egzamin w naszej szkole bez obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, więc można powiedzieć, że wracamy do tego, co było wcześniej - podkreśla Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP numer 2 w Opolu.

- Wszyscy przyjdą o tej samej porze. O godzinie 8:45 spotkamy się i rozdamy materiały egzaminacyjne. Egzaminy przeprowadzone będą w salach lekcyjnych, w grupach maksymalnie 11 lub 12-osobowych. Chcemy, aby te warunki były dla nich jak najbardziej przyjazne. Oby tylko oni się przejęli tak bardzo, jak my dorośli.

Jeśli chodzi o egzaminy dla uchodźców z Ukrainy, to oni będą mieli polecenia napisane w swoim języku ojczystym, ale odpowiadać będą musieli w języku polskim.

Po egzaminie z języka polskiego, w środę - matematyka, a w czwartek język obcy.
Michał Siek
Mirosław Śnigórski

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »