Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-23, 09:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Mural, książkomat czy budka nietelefoniczna to kilka propozycji na "Inicjatywy Społeczne Miasta Gogolina"

Urząd Miejski w Gogolinie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Urząd Miejski w Gogolinie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
12 zadań na ponad 250 tysięcy złotych zgłoszono w ramach "Inicjatyw Społecznych Miasta Gogolina". Wśród propozycji mieszkańców na małe i duże projekty znalazł się mural z okazji 800-lecia Gogolina, sportowe warsztaty dla dzieci czy książkomat. Teraz trwa weryfikacja zgłoszeń.
- Po wstępnej analizie okazało się, że wszystkie 6 małych zadań mieści się w wyznaczonej puli pieniędzy 10 tysięcy złotych - mówi Krzysztof Reinert, zastępca burmistrza Gogolina. - To m.in. ścieżka zdrowia, która ma wskazywać w jaki sposób podczas spacerów można na łonie natury ćwiczyć. Drugi z małych wniosków to zeszyt gogoliński, czyli co wydarzyło się w ostatnich latach ważnego dla Gogolina. Jedno ze stowarzyszeń złożyło również projekt organizacji wigilii dla samotnych w Gogolinie. Zostało też zgłoszone zagospodarowanie skweru przy dzielnicy Kadłubiec. To są wnioski, które otrzymają dofinansowanie.

- Jeśli chodzi o duże projekty, tutaj także wpłynęło 6 propozycji - dodaje Krzysztof Reinert. - Wśród nich jest książkomat, budka nietelefoniczna, czyli ma być przygotowana budka na wzór tych starych telefonicznych i tam będzie można otrzymać informację o historii Gogolina. Została również zgłoszona akcja sterylizacji kotów, warsztaty "Uczymy się ratować życie" zgłoszone przez naszą OSP, oprócz tego wymiana ogrodzenia na stadionie miejskim i zgłoszona przez młodzież modernizacja zielonej chatki.

Oficjalną listę projektów, które będą poddane głosowaniu poznamy 3 czerwca.
Krzysztof Reinert cz.1
Krzysztof Reinert cz.2

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej 2022-07-04, godz. 16:30 Seniorka z Opola zaufała telefonicznej oszustce i straciła ponad 130 tysięcy złotych Ponad 130 tysięcy złotych straciła seniorka z Opola, która dała się podejść oszustom działającym metodą 'na członka rodziny'. 80-latka odebrała telefon… » więcej 2022-07-04, godz. 16:01 Na Popiełuszki w Opolu bus wjechał w autobus W rejonie dworca PKP Opole Groszowice, przy ul. Popiełuszki doszło do zderzenia busa z autobusem. » więcej 2022-07-04, godz. 15:45 Zrewitalizowany staw "Kozieławy" niedaleko Starej Kuźni pełni teraz funkcję małej retencji Zbiornik retencyjny 'Kozieławy' niedaleko Starej Kuźni na terenie byłego pogorzeliska zrewitalizowany. Inwestycja zrealizowana przez Lasy Państwowe ma zabezpieczyć… » więcej 2022-07-04, godz. 14:59 Zakropkowana akcja w zoo. Wolontariusze i pracownicy chcą chronić ptaki Nie będzie już szklanych pułapek dla ptaków w opolskim ogrodzie zoologicznym. Wszystkie szyby, przez które odwiedzający zoo oglądają zwierzęta, są oklejane… » więcej 2022-07-04, godz. 14:00 "Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze… - To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »