Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-17, 17:30 Autor: Piotr Wójtowicz

"Będziemy oceniali, czy nadajecie się do jazdy w ruchu drogowym". Ruszyły egzaminy na kartę rowerową

Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. [fot.P.Wójtowicz]
Po przerwie spowodowanej pandemią ruszyły egzaminy praktyczne na kartę rowerową. W miasteczku ruchu drogowego w Opolu przy Pużaka swoje umiejętności sprawdzali uczniowie ze szkoły podstawowej numer 8 w Brzegu. To osoby, które część teoretyczną mają za sobą. Teraz musieli udowodnić, że wiedzą, komu ustąpić pierwszeństwa, kiedy wystawić rękę i jak zachować się na skrzyżowaniu.
- Trzeba być uważnym, a my będziemy oceniali, czy wy nadajecie się do jazdy w ruchu drogowym - tłumaczył egzaminator Dominik Grabowski.

Grupa, która podchodziła do egzaminu teoretycznego liczyła 60 osób. Część praktyczną zdawało 40. - Ja już wcześniej zdawałem teorię i poległem, ale po kilku latach wróciłem - wyjaśniał reporterowi Radia Opole jeden z uczniów.

Umiejętności młodych ludzi oceniał podkomisarz Tomasz Kukułka z wydziału ruchu drogowego KWP w Opolu: - Widzę, że są przygotowani, bo wiedzą, jak mają się zachować przy przejazdach rowerowych czy znaku A-7, który mówi - ustąp pierwszeństwa.

Izabela Jasiak, nauczycielka w PSP 8 w Brzegu potwierdza, że zainteresowanie egzaminami po przerwie spowodowanej pandemią jest bardzo duże. - Ale test nie jest łatwy. Na 80 zdających tylko 11 z nich uzyskało pozytywny wynik i dopiero po dwóch tygodnia dzieci wzięły się do bardziej wytężonej pracy i zdała połowa.

Dzisiaj (17.05) egzamin praktyczny wszyscy zdali, jednak okazało się, że niektórzy młodzi ludzie po raz pierwszy mieli czynienia z zasadami poruszania się po trasach rowerowych. To wynika między innymi z tego, że nie w każdej miejscowości są miasteczka ruchu drogowego, gdzie można przećwiczyć różne sytuacje występujące na drodze.
Egzamin na Kartę rowerową

Wiadomości z regionu

2022-08-09, godz. 18:40 Po pandemii więcej nauczycieli ubiega się o stopień nauczyciela dyplomowanego Ponad 360 nauczycieli z regionu ubiega się o stopień nauczyciela dyplomowanego. To najwyższy stopień awansu zawodowego. W Kuratorium Oświaty w Opolu trwają… » więcej 2022-08-09, godz. 17:15 Ruszył remont Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Będzie jak nowy Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim będzie jak nowy. Właśnie ruszył jego remont. Zakres prac jest spory, ale ma on nie tylko poprawić wygląd budynku, ale też… » więcej 2022-08-09, godz. 17:05 Oleski dworzec kolejowy odzyskał dawny blask. Zabytkowy budynek ma również nowe funkcje [ZDJĘCIA] Ponad rok trwała gruntowna rewitalizacja dworca kolejowego w Oleśnie. Dzisiaj (09.08) miało miejsce oficjalne otwarcie budynku z 1923 roku. » więcej 2022-08-09, godz. 16:24 "To jest odebranie możliwości nauki języka ojczystego w szkołach". Polska 2050 o pomniejszonej subwencji na naukę… Polska 2050 kolejny raz nie zgadza się na odbieranie subwencji na naukę języka niemieckiego jako języka mniejszości. Przedstawiciele partii uważają, że… » więcej 2022-08-09, godz. 16:20 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć Za kilka dni pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka wraca… » więcej 2022-08-09, godz. 15:25 Napad na taksówkarza. Przed sądem w Opolu ruszył proces dwóch oskarżonych 'To była spontaniczna akcja. Nie planowaliśmy tego'. Tak dziś (09.08) przed Sądem Okręgowym w Opolu mówili oskarżeni w sprawie napadu na taksówkarza. Do… » więcej 2022-08-09, godz. 12:25 Strajk egzaminatorów WORD w regionie. Bez egzaminów praktycznych w Kędzierzynie-Koźlu. W Nysie oraz Opolu mocne ograniczenia… Zgodnie z prognozami opolscy egzaminatorzy WORD przystąpili do protestu. Jest decyzja szefostwa ośrodka dotycząca odwołania egzaminów praktycznych. » więcej 2022-08-09, godz. 10:46 15 tysięcy złotych kary za "alkoholowy" kurs rowerem Mandaty na sumę 15 000 złotych - to taka kara, jaka spotkała dwójkę rowerzystów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Para była nietrzeźwa a także nie… » więcej 2022-08-09, godz. 10:28 "Nigdy wcześniej polska armia nie zamawiała takiej ilości sprzętu". Gość Radia Opole o zakupach MON w Korei Poł… - To sprzęt dobrej klasy i w bardzo dużej ilości, co wiąże się też z pewnymi problemami - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole politolog Uniwersytetu… » więcej 2022-08-09, godz. 10:24 Pirat drogowy w rękach policji. Młody kierowca pędził w terenie zabudowanym 115 km/h Z prędkością 115 kilometrów na godzinę pędził przez teren zabudowany młody mieszkaniec powiatu nyskiego. Przez 3 najbliższe miesiące nie siądzie za… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »