Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-14, 16:20 Autor: Jakub Biel

"Zachęcamy seniorów do zmiany swojego wizerunku". Konferencja w Opolu "Pora na seniora"

Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
"Pora na seniora" to konferencja zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, która dziś (14.05) odbyła się na Uniwersytecie Opolskim. Seniorzy odbyli spotkania ze specjalistami, podczas których dowiedzieli się m.in. jak poprawić stan zdrowia oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby w podeszłym wieku i jak ich unikać.
- W trakcie konferencji przygotowaliśmy dla seniorów pakiet bardzo ważnych informacji, które mogą im się przydać w życiu codziennym. Dowiedzieli się m.in. czym jest polipragmazja – mówi Weronika Woicka, organizator konferencji "Pora na seniora".

- Czyli wielolekowość, ponieważ seniorzy często biorą za dużo leków lub je łączą w zły sposób. Sama aspiryna z apteki może im zaszkodzić, jeśli mają inne leki od kardiologa, a po prostu nie są tego świadomi.

Nie zabrakło również spotkania z fizjoterapeutą, który tłumaczył, jak poprawnie dbać o mięśnie oraz wykładu poświęconego modzie seniorów.

- Staramy się zachęcić seniorów do zmiany swojego wizerunku, który dziś przez wiele osób jest zaniedbywany, a nie powinno tak być - mówi Urszula Michalik-Marcinkowska, prelegent konferencji "Pora na seniora".

- Zmienia się ten model seniora. Zmienia się też wizerunek seniora, jego wygląd. Takim ważnym elementem będzie "Granny schick", czyli to jest tzw. babciny szyk, babcina moda, która dzisiaj jest równoprawnym elementem na wybiegach, jeśli chodzi o projektantów mody i czerpią z niego wszyscy, nie tylko seniorzy.

W ramach dzisiejszych wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w jednym z opolskich centrów handlowych odbyła się profilaktyczna akcja "Zdrowie pod kontrolą", podczas której opolanie mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania kontrolne i skorzystać z konsultacji medycznych.
Weronika Woicka
Urszula Michalik-Marcinkowska

Wiadomości z regionu

2022-10-03, godz. 20:45 Zderzenie karetki z osobówką w Opolu. Ambulans wymusił pierwszeństwo [ZDJĘCIA] Po godzinie 14 na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej z Katowicką w Opolu karetka pogotowia zderzyła się z autem osobowym. Jak ustaliliśmy jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2022-10-03, godz. 19:15 Na razie prace idą zgodnie z planem. Byliśmy na placu budowy obwodnicy Olesna [ZDJĘCIA] 70 procent sięga tzw. zaawansowanie rzeczowe budowy obwodnicy Olesna. Dzisiaj (03.10) opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował… » więcej 2022-10-03, godz. 19:09 Zaginął 3 lata temu, właśnie zatrzymano jego zabójców. Rozwikłana zagadka zniknięcia mieszkańca gminy Grodków Sprawa tajemniczego zniknięcia mieszkańca gminy Grodków z tragicznym finałem. Poszukiwany od lat mężczyzna zginął z rąk innych osób. W rozwiązaniu zagadki… » więcej 2022-10-03, godz. 19:00 Tragiczne zdarzenie w Paczkowie. Kobieta spadła z wieży ratusza, nie przeżyła Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło przed południem w Paczkowie. W pobliżu miejskiego ratusza, pod wieżą widokową znaleziono ciało kobiety w średnim… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 Najpierw zgaśnie oświetlenie fasad, potem latarnie. Kluczbork rusza z planem oszczędności energii Rezygnacja z podświetlania budynków to jeden ze sposobów gminy Kluczbork na oszczędzanie. Chodzi między innymi o budynki: ratusz w rynku, Muzeum im. Jana… » więcej 2022-10-03, godz. 18:00 "Dwa tiry nie są w stanie się wyminąć". Inwestycja ZDW w ogniu krytyki mieszkańców Racławic Śląskich [INTERWE… W Racławicach Śląskich przy ulicy Prudnickiej budowany jest chodnik dla pieszych. Odcinek z nowym chodnikiem będzie liczyć około 250 metrów. Mieszkańcy… » więcej 2022-10-03, godz. 17:29 Makabryczne odkrycie w Krapkowicach Na polu przy drodze krajowej 45 przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. » więcej 2022-10-03, godz. 16:03 Co dalej z remontem murów w Byczynie? Gmina zerwała umowę z wykonawcą Byczyna zerwała umowę z firmą odpowiedzialną za remont zabytkowych murów miejskich. Powodem są opóźnienia w realizacji zadań a także zastrzeżenia konserwatora… » więcej 2022-10-03, godz. 16:00 Beata Cyganiuk na czele opolskiego NFZ. Robert Bryk złożył rezygnację Beata Cyganiuk do tej pory była zastępcą dyrektora NFZ w Opolu ds. medycznych. Jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie od 24 lat. » więcej 2022-10-03, godz. 14:44 Winny kolizji, był pod wpływem alkoholu. Były komendant SG w Skarbimierzu skazany nieprawomocnie Sąd Rejonowy w Brzegu wydał wyrok skazujący w sprawie byłego komendanta Straży Gminnej w Skarbimierzu, a wcześniej także zastępcy komendanta brzeskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »