Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-14, 16:20 Autor: Jakub Biel

"Zachęcamy seniorów do zmiany swojego wizerunku". Konferencja w Opolu "Pora na seniora"

Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Pora na seniora [fot. Jakub Biel]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
Badania profilaktyczne [fot. organizator konferencji]
"Pora na seniora" to konferencja zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, która dziś (14.05) odbyła się na Uniwersytecie Opolskim. Seniorzy odbyli spotkania ze specjalistami, podczas których dowiedzieli się m.in. jak poprawić stan zdrowia oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby w podeszłym wieku i jak ich unikać.
- W trakcie konferencji przygotowaliśmy dla seniorów pakiet bardzo ważnych informacji, które mogą im się przydać w życiu codziennym. Dowiedzieli się m.in. czym jest polipragmazja – mówi Weronika Woicka, organizator konferencji "Pora na seniora".

- Czyli wielolekowość, ponieważ seniorzy często biorą za dużo leków lub je łączą w zły sposób. Sama aspiryna z apteki może im zaszkodzić, jeśli mają inne leki od kardiologa, a po prostu nie są tego świadomi.

Nie zabrakło również spotkania z fizjoterapeutą, który tłumaczył, jak poprawnie dbać o mięśnie oraz wykładu poświęconego modzie seniorów.

- Staramy się zachęcić seniorów do zmiany swojego wizerunku, który dziś przez wiele osób jest zaniedbywany, a nie powinno tak być - mówi Urszula Michalik-Marcinkowska, prelegent konferencji "Pora na seniora".

- Zmienia się ten model seniora. Zmienia się też wizerunek seniora, jego wygląd. Takim ważnym elementem będzie "Granny schick", czyli to jest tzw. babciny szyk, babcina moda, która dzisiaj jest równoprawnym elementem na wybiegach, jeśli chodzi o projektantów mody i czerpią z niego wszyscy, nie tylko seniorzy.

W ramach dzisiejszych wydarzeń organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w jednym z opolskich centrów handlowych odbyła się profilaktyczna akcja "Zdrowie pod kontrolą", podczas której opolanie mogli bezpłatnie wykonać podstawowe badania kontrolne i skorzystać z konsultacji medycznych.
Weronika Woicka
Urszula Michalik-Marcinkowska

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »