Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-22, 14:30 Autor: Maja Laksy

Trzy tygodnie nowego taryfikatora - sypią się mandaty na opolskich drogach

Kontrola prędkości [fot. policja]
Kontrola prędkości [fot. policja]
Mandaty o łącznej wysokości idącej grube tysiące złotych to policyjny bilans tego tygodnia na opolskich drogach. Najczęściej popełniane przez kierowców wykroczenia to: przekroczenia prędkości, wyprzedzania na przejściu dla pieszych i jazdy bez uprawnień. Policjanci przypominają - nowy taryfikator dotyczy wszystkich, a piraci drogowi muszą się liczyć z dotkliwymi karami.
Jak informuje podkomisarz Karol Brandys, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, do złamania przepisów doszło m.in. w Strzelcach Opolskich i Izbicku.

- Policjanci zatrzymali do kontroli 20-letniego kierowcę BMW. Ten mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. On również stracił swoje prawo jazdy. Tego samego dnia w Izbicku kierowca miał na liczniku ponad 80 km/h. On z kolei poruszał się samochodem mając już cofnięte uprawnienia.

- Kolejna niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Oleśnie - dodaje rzecznik.

- Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący audi wyprzedził inny samochód osobowy. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, który swoje prawo jazdy miał zaledwie od roku. Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, a także o dostosowywanie prędkości do aktualnie panujących warunków pogodowych. Jeżeli jedziemy za szybko o 30 km/h, minimalna kwota mandatu wynosi 800 zł (dotychczas było to od 200 do 300 zł.). Z proporcjonalnie większymi mandatami muszę się liczyć kierowcy, którzy jeszcze bardziej przekroczą dopuszczalną prędkość. Górna granica to 2500 złotych.
podkom. Karol Brandys
podkom. Karol Brandys

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 22:00 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej 2022-05-20, godz. 19:45 Kontrole autobusów szkolnych. Było kilka niedociągnięć Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrolowali w tym tygodniu pojazdy dowożących dzieci i młodzież do szkół na Opolsz… » więcej 2022-05-20, godz. 19:15 Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali… » więcej 2022-05-20, godz. 18:30 "Wojna wymaga szczególnych działań, jeżeli chodzi o ratownictwo". Sprzęt dla strażaków z Ukrainy Sprzęt o wartości 100 tysięcy złotych trafi do strażaków z obwodu iwanofrankowskiego. To m.in. specjalistyczne hełmy, ubrania, latarki i węże, które… » więcej 2022-05-20, godz. 18:00 Od Mazur po góry i zagranicę. Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyki "W stronę słońca" Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na opolski rynek wróciły Międzynarodowe Targi Turystyki 'W stronę słońca'. Do niedzieli chętni mogą odwiedzać… » więcej 2022-05-20, godz. 17:15 Przedstawiciele KAS ujawnili podrobione towary. Wartość zatrzymanych rzeczy to około 400 tysięcy złotych Odzież i torebki z podrobionymi logami znanych marek ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »