Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-11, 20:00 Autor: Jakub Biel

Zaciągają kredyt na inwestycje. W Brzegu pojawią się skatepark, lodowisko i nowy plac zabaw

Koncepcja skateparku [fot. UM w Brzegu]
Koncepcja skateparku [fot. UM w Brzegu]
Teren pod budowę skateparku [fot. Urząd Miasta w Brzegu]
Teren pod budowę skateparku [fot. Urząd Miasta w Brzegu]
Teren pod budowę skateparku [fot. Urząd Miasta w Brzegu]
Teren pod budowę skateparku [fot. Urząd Miasta w Brzegu]
Skatepark, lodowisko i rewitalizacja placu zabaw w Parku Centralnym – te inwestycje powstaną w Brzegu w 2022 roku. Będzie to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu, a także zaciągniętemu kredytowi, na który zgodę na nadzwyczajnej sesji wyraziła dziś (11.01) rada miejska.
- Obiektów rekreacji, gdzie ludzie mogliby spędzić czas nigdy dość - tak zgodnie twierdzą mieszkańcy Brzegu.

- Moje dzieci miałyby gdzie spędzać swój wolny czas. Duże ułatwienie. Tak naprawdę nie ma w Brzegu gdzie wyjść.

- To fajna sprawa by była, bo młodzi ludzie by mieli co robić. Może by nie siedzieli tyle w domu. I skatepark też fajny, bo też narzekało dużo ludzi, że wyburzyli ten na ul. Wileńskiej i też bym sobie pośmigał.

Brzeg otrzymał 700 tys. zł dofinansowania na budowę lodowiska, skateparku i placu zabaw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pojawił się jednak problem. Koszt tych inwestycji, czyli 3 miliony złotych. - Aby je zrealizować, gmina musiałaby wziąć kredyt - informuje burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

- Drugim źródłem finansowania musi być kredyt na poziomie około 2 mln 200 tys złotych. Mam nadzieję, że radni podniosą rękę za tym, żeby tę inicjatywę realizować. Cieszę się, że 700 głosów mieszkańców, które zostało zebrane pół roku temu nie pójdzie na darmo. I mam nadzieję, że młodzi ludzie będą w Brzegu zaspokojeni.

Głos należał więc do miejskich rajców, którzy na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej podjęli w tej sprawie decyzję.

Uchwała została podjęta następującymi wynikami głosów: za -14, przeciw - 0, wstrzymało się - 4 radnych. Tym samym brzeżanie mogą spodziewać się 3 nowych obiektów rekreacyjnych jeszcze w tym roku.
mieszkańcy Brzegu
Jerzy Wrębiak
głos radnych

Wiadomości z regionu

2022-08-08, godz. 20:40 Opole: rekrutacja do szkół średnich, w rezerwie blisko 160 miejsc Absolwenci podstawówek nadal szukają miejsc w szkołach średnich w Opolu. Po przeprowadzonym procesie rekrutacji okazuje się, że w rezerwie zostało blisko… » więcej 2022-08-08, godz. 20:00 "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-08, godz. 19:40 Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety znalezionej na Górze św. Anny. Zmarła to zaginiona mieszkanka Krapk… Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało znaleziono w piątek (05.08) na Górze św. Anny. Przypomnijmy… » więcej 2022-08-08, godz. 18:30 W Głubczycach działa już mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego W Szkole Podstawowej nr 2 w Głubczycach otwarto mobilne miasteczko rowerowe. To zwycięski projekt ''Bezpieczeństwo i rekreacja'' Wiktora Wojnarskiego i Romana… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Latem łatwiej w Odrze o przyduchę, ale coś wywołało duże natlenienie wody. WIOŚ w Opolu analizuje sytuację Co było przyczyną podwyższonej zawartości tlenu w Odrze? Pierwsze informacje o możliwym zatruciu rzeki pojawiły się pod koniec lipca na styku naszego województwa… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Nowy DPS w Opolu będzie nowoczesnym miejscem opieki. "Nasze społeczeństwo starzeje się" Stu seniorów znajdzie całodobową pomoc w nowym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej w Opolu. Obiekt jest budowany w sąsiedztwie starego DPS-u… » więcej 2022-08-08, godz. 16:00 5 lat więzienia za narkotyki i rozboje. Policja w Głubczycach zatrzymała groźnego przestępcę Policjanci z grupy poszukiwawczej zatrzymali mieszkańca jednej z miejscowości powiatu głubczyckiego. Mężczyzna był poszukiwany za liczne przestępstwa związane… » więcej 2022-08-08, godz. 15:49 W opolskim zoo wykluły się małe flamingi. Teraz stado składa się z 54 osobników Stado różowych flamingów w opolskim zoo powiększyło się o 9 młodych osobników. Małe czerwonaki różowe wykluły się w lipcu i sierpniu. Samodzielność… » więcej 2022-08-08, godz. 15:14 Zaginął 80-letni Reinhold Gerlich ze Strzelec Opolskich. Policja prosi o pomoc Policjanci ze Strzelec Opolskich poszukują 80-letniego Reinholda Gerlicha. Mieszkaniec Strzelec wyszedł 29 lipca ze swojego domu, do tej chwili nie wrócił… » więcej 2022-08-08, godz. 15:05 Raz, dwa, trzy i autobus "naładowany". W Opolu za kilkanaście dni zacznie działać pierwsza pantografowa ładowarka Jedno 15-minutowe ładowanie jest w stanie zasilić autobus do przejazdu całej trasy. Mowa o nowoczesnej pantografowej ładowarce, która już nie długo będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »