Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-11, 08:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Utrudnienia dla kierowców! Zmiany w ruchu na ul. Armii Krajowej w Opolu

Trwa budowa centrum przesiadkowego Opole Główne [fot. Maja Laksy]
Trwa budowa centrum przesiadkowego Opole Główne [fot. Maja Laksy]
Od czwartku (13.01) zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca PKP w Opolu. W związku z budową centrum przesiadkowego Opole Główne, zlikwidowany zostanie fragment ulicy Armii Krajowej (od 1 Maja do wjazdu na parking dla taxi). Dla kierowców oznacza to spore zmiany, ponieważ ulicą Armii Krajowej nie dojedziemy bezpośrednio do centrum, natomiast jadący od strony ul. Piastowskiej będą kierowani w ulicę Kołłątaja.
Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński podał nową organizacje ruchu:

- Teraz ruch będzie odbywał się następująco. Jadąc od strony Zaodrza w stronę ul. Piastowskiej i dalej będziemy jechali na wprost w ul. 1 Maja. Następnie skręcimy w ulicę Kołłątaja, która na tym krótkim odcinku będzie ulicą jednokierunkową z kierunkiem w stronę ulicy Damrota. W efekcie przejeżdżając przez ulice Kołłątaja, a następnie Damrota będziemy mogli skręcić w prawo lub w lewo.

Adam Leszczyński dodał, że kierowcy, którzy wcześniej ulicą Armii Krajowej docierali do centrum, teraz będą musieli korzystać z ulicy 1 Maja i Reymonta.

Zamknięcie ulicy Armii Krajowej przy styku z 1 Maja nie jest tymczasowe, a wprowadzone na stałe. Po zakończeniu przebudowy powstanie kilkudziesięciometrowy odcinek, który połączy bezpośrednio ulicę Armii Krajowej z Kołłątaja.

- Nazwa się nie zmieni, nadal będzie to ul. Armii Krajowej, z tym że nie będzie to już droga, którą dojedziemy do ul. Korfantego, do końca tych wideł, tylko będziemy skręcali wcześniej, na wprost ulicy Kołłątaja. Przypomnijmy, docelowo ulice Kołłątaja i Reymonta maja być drogami dwukierunkowymi, podobnie jak ten odcinek ulicy Ozimskiej, który łączy te dwie drogi.

Według planów miasta, budowa centrum przesiadkowego Opole Główne zakończy się jesienią tego roku.
Adam Leszczyński 1
Adam Leszczyński 2

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »