Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-05, 15:15 Autor: Witold Wośtak

Nie brakuje świętych Mikołajów przy krwiobusie na Rynku w Opolu. "To dobra okazja, żeby pomóc innym"

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Święci Mikołajowie oddają dziś (05.12) krew w autobusie zaparkowanym na Rynku stolicy naszego regionu.
Bezcennym lekiem może podzielić się każda zdrowa osoba mająca od 18 do 65 lat i ważąca co najmniej 50 kilogramów. Jednorazowo oddaje się 450 mililitrów krwi.

Przy krwiobusie nie brakuje chętnych. - Dla mnie to jest właśnie szczególny termin, bo w tygodniu nie mam kiedy oddać krwi. Autobus odpowiada mi jak najbardziej. Bardzo cieszę się z takich akcji, bo wtedy można pomóc, oddając krew.

- Ja oddaję krew dzisiaj pierwszy raz i to jest dobra okazja, z której postanowiłam skorzystać. Od dawna nosiłam się z zamiarem oddania krwi, ale jakoś nigdy nie było okazji ani czasu. Dzisiaj postanowiłam skorzystać przy okazji kiermaszu świątecznego.

- W przeszłości oddawałem krew regularnie, trochę tego było i teraz postanowiłem przy okazji świąt oddać ponownie. Warto pomagać innym, którzy potrzebują tej krwi.

- Pewnie przyszedłbym w innym terminie, ale akcja typu dzisiejszej motywuje jeszcze bardziej. Po pierwsze, żeby przyjść na jarmark, a po drugie z okazji świąt i Mikołaja podzielić się czymś. Wiem, że krwi nie da się wyprodukować, dlatego oddaję to, co można.

Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" potrwa do 17:00. To inicjatywa Radia Doxa, Regionalnego Centrum Krwi i Krwiolecznictwa, Urzędu Miasta Opola i Nadleśnictwa Opole. Przedsięwzięcie ma patronat honorowy biskupa opolskiego Andrzeja Czai, marszałka Andrzeja Buły i wojewody Sławomira Kłosowskiego.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Krwiodawcy

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej 2022-05-28, godz. 08:15 Uwaga kierowcy, będą utrudnienia w ruchu. W Koźlu ruszają XII Biegi Koziołków Biegacze z całego regionu zgromadzą się dziś (28.05) na XII edycji Biegu Koziołków w Koźlu. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się z trasą o długości 5… » więcej 2022-05-28, godz. 07:10 "Dzięki mediacjom możemy zmienić na lepsze nasze społeczeństwo". W prószkowskiej Pomologii uruchomiono Centrum Mediacji… Kluczem do porozumienia jest znalezienie 'złotego środka'. Spory, różnice, konflikty warto rozwiązywać na drodze rozmów i mediacji. Właśnie w takim celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »