Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-26, 23:00 Autor: Daniel Klimczak

Kolejna roszada w prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Włodarczyk za Próchnickiego na fotelu wiceprzewodniczącego

Nowe prezydium namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Nowe prezydium namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie w sprawie wyboru nowego wiceprzewodniczącego namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Głosowanie w sprawie wyboru nowego wiceprzewodniczącego namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Próchnicki został odwołany w funkcji wiceprzewodniczącego namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Próchnicki został odwołany w funkcji wiceprzewodniczącego namysłowskiej rady miejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Kolejna zmiana w prezydium namysłowskiej rady miejskiej. Jeden z jej dotychczasowych wiceprzewodniczących Wojciech Próchnicki jest od dziś (26.11) szeregowym radnym. Jego miejsce zajął Artur Włodarczyk.
Roszada to skutek wniosku podpisanego przez 11 radnych, którzy domagali się odwołania Wojciecha Próchnickiego z dotychczasowej funkcji. Przewodniczący rady Jacek Ochędzan wskazywał, że jednym z powodów, którymi kierowali się wnioskodawcy był brak dialogu między dotychczasowym wiceprzewodniczącym a częścią rady.

- Dzisiaj na sesji mieliśmy okazję zobaczyć, że pan obecnie radny Próchnicki trochę, myślę, zbyt emocjonalnie podchodził do wszystkich spraw i stąd być może część radnych już nie chciała, żeby kierował pracami prezydium - powiedział.

Odwołany z funkcji Wojciech Próchnicki nie chciał wypowiadać się dla mediów. W rozmowie z naszym reporterem stwierdził on jednak, że już wcześniej spodziewał się takiego obrotu spraw, co może mieć związek ze zmianą większości w radzie. Jednocześnie były już wiceprzewodniczący wskazywał, że ma wątpliwości co do legalności dzisiejszej sesji i podjętych w jej trakcie decyzji. Ich powodem miało być niestosowanie przez przewodniczącego rady maseczki ochronnej.

Przewodniczący nie krył zdziwienia tymi zarzutami, wskazując jednocześnie, że nie do końca je rozumie.

- To już jest bardzo ciekawy wniosek. Nie wiem, czy nie powinienem się udać do jakiegoś obozu odosobnienia albo nosić jakiegoś wyznacznika jako osoba nieczysta biologicznie. W momencie, kiedy jesteśmy tutaj, my współpracujemy bardzo często na co dzień. W zasadzie osoby postronne, jeżeli by się miały pojawić, to są w dużej odległości od prezydium. Trudno prowadzić takie obrady w maseczce - przekonuje.

Dodajmy, że nowy wiceprzewodniczący był jedynym kandydatem na to stanowisko. Jego kandydaturę poparło 11 osób. Pozostałych 7 obecnych na sesji radnych nie brało udziału w głosowaniu.
Jacek Ochędzan
Jacek Ochędzan

Wiadomości z regionu

2022-01-20, godz. 08:05 Pożar mieszkania w Nowej Wsi Królewskiej w Opolu. Trwa akcja gaśnicza Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Jagiellonów w Opolu. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej… » więcej 2022-01-20, godz. 07:40 Zderzenie busa z osobówką na DW 408 w Starym Koźlu. Jedna osoba poszkodowana Około godziny 07:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że na ulicy Braci Wolnych w Starym Koźlu zderzył się samochód osobowy z busem. Według wstępnych… » więcej 2022-01-20, godz. 07:15 NFZ szuka aptek, gdzie będzie można szczepić mieszkańców przeciwko grypie. Są na to pieniądze Opolski oddział NFZ poszukuje aptek, które podejmą się prowadzenia akcji szczepień przeciwko grypie sezonowej. Zgłaszać może się każda placówka, która… » więcej 2022-01-19, godz. 21:31 Zapowiada się wietrzny czwartek. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze wydało dla wszystkich powiatów województwa IMGW. » więcej 2022-01-19, godz. 20:32 Raport dnia. Ponad 30 tysięcy infekcji i 377 zgonów w kraju. Administracja publiczna ma pracować zdalnie, w przyszłym… 24 zgony osób zarażonych koronawirusem i 623 nowe infekcje odnotowano od wczoraj (18.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 30… » więcej 2022-01-19, godz. 20:30 "Drogi" manewr na drodze zaliczył młody kierowca w Oleśnie 2200 złotych mandatu i 10 punktów karnych - tym dla 19-letniego kierowcy wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. » więcej 2022-01-19, godz. 19:15 Mandaty za szaleństwo na drodze w miejscu, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku Od 800 do 2500 zł zapłacą kierowcy, którzy znacząco przekroczyli prędkość na drogach powiatu strzeleckiego. Dwóch z nich policja zatrzymała, gdy pędzili… » więcej 2022-01-19, godz. 18:59 MSWiA dofinansuje zakup 16 nowych wozów dla opolskich jednostek ochotniczej straży pożarnej [LISTA] Dofinansowania na zakup 16 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych trafią w tym roku do jednostek ochotniczej straży pożarnej na Opolszczyźnie. » więcej 2022-01-19, godz. 18:45 Rosną ceny za wynajem pokoi w akademikach Uniwersytetu Opolskiego. To pierwsza tak znacząca podwyżka od wielu lat Studenci mieszkający w akademikach Uniwersytetu Opolskiego będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Powód? Uczelnia podwyższyła czynsze. Tematem zajęliśmy… » więcej 2022-01-19, godz. 18:15 Brzeski senior nie uwierzył fałszywemu wnuczkowi. Urwał rozmowę i zadzwonił na policję Senior z Brzegu nie dał się nabrać oszustom i dzięki temu zachował oszczędności życia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »