Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-10, 08:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zakasali rękawy, wzięli szpadle w dłoń i... posadzili las. Pracownicy Poczty Polskiej pomogli leśnikom

Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej posadzili las [fot.M.Matuszkiewicz]
Posadzić las może każdy. Z takiego założenia wyszli pracownicy Poczty Polskiej, którzy razem z leśnikami postanowili odtworzyć las w Dębskiej Kuźni. W latach 2015-2019 susza niekorzystnie wpłynęła między innymi na sosnę. Teraz posadzono 1000 sadzonek tych drzew.
- Tutaj 20 hektarów lasu wyschło kompletnie i trzeba było pozbawić ten teren martwych drzew - mówi Marek Cholewa, nadleśniczy z Nadleśnictwa Opole.

- W tej chwili zgodnie z ustawą w ciągu tych 5 lat odnawiamy, sadzimy nowy las. Pomaga nam Poczta Polska. Jednak zauważamy, że coraz więcej firm w ramach szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej, chce mieć w tym swój wkład. Uważają, że skoro korzystają z drewna lub materiałów drewnopodobnych, to chcą też posiadać swój kawałek lasu. Ten fragment, który zasadzili z nimi się identyfikuje.

- Kiedy padł taki pomysł odbudowania lasu, to od razu chcieliśmy do niego przystąpić i jesteśmy - dodaje Elżbieta Lipińska, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Opolu.

- Powiem, że bardzo się cieszymy, a pracownicy bardzo pozytywnie to przyjęli. W dzisiejszej dobie mamy suszę, pustynia się powiększa, więc wiedząc, jaki pożyteczny wpływ mają drzewa na środowisko, to włączamy się w to pomaganie. Tym samym dokładamy naszą cegiełkę, w to, żeby za jakiś czas, coś po nas zostało i było czyste środowisko.

W sadzeniu lasu udział wzięło blisko 20 pracowników administracyjnych Poczty Polskiej.
Marek Cholewa
Elżbieta Lipińska

Wiadomości z regionu

2022-05-29, godz. 09:40 Rafał Bartek nowym przewodniczącym Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Rafał Bartek został wybrany przez delegatów Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce na nowego przewodniczącego tej organizacji… » więcej 2022-05-29, godz. 09:15 Polskie społeczeństwo starzeje się. Mniej osób niż 10 lat temu mieszka w miastach. Znamy kolejne wyniki spisu pow… Statystyczny Polak ma około 41 lat. Kobiety są nieco starsze - 43 lata, a mężczyźni mają średnio 40 lat. Mamy kolejne dane dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego… » więcej 2022-05-29, godz. 07:30 53. Rajd Festiwalowy. Wielkie ściganie wokół Góry św. Anny. Będą utrudnienia w ruchu Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »