Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-13, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

111 dni przerwy pomiędzy sesjami Rady Powiatu w Namysłowie. Do złamania przepisów jednak nie doszło

Sesja rady powiatu namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Sesja rady powiatu namysłowskiego [fot. Daniel Klimczak]
Dyskusja na temat bezpieczeństwa, przyjęcie planu zimowego utrzymania dróg oraz informacja z działalności szpitala. To część zagadnień, nad którymi pochylają się dziś (13.10) radni powiatu namysłowskiego.
O ile program sesji nie wyróżnia się niczym na tle pozostałych tego typu obrad, to niecodzienny może wydawać się czas, który minął od ostatniej planowej sesji. Przerwa pomiędzy nimi wyniosła aż 111 dni.

Jak wskazuje przewodniczący rady powiatu Andrzej Michta, ma to związek z pandemią koronawirusa, na którą nałożyła się niedawna wakacyjna przerwa.

- Według planu, powinna się odbyć sesja pod koniec września, jednak po konsultacji z panem starostą przychyliłem się do takiej sugestii, żeby odbyła się 2 tygodnie później, a więc nie jest to jakaś wielka różnica. Mamy jednak dalej epidemię i jeśli połączymy sesję wrześniową i październikową, to spotkamy się o jeden raz mniej, co w obecnej sytuacji wydaje się zasadne - wyjaśnia.

Przepisy nakazują zwoływanie obrad co najmniej raz na kwartał. Jak jednak zapewnia przewodniczący, nie doszło do złamania prawa, ponieważ w międzyczasie radni spotkali się w innym trybie.

- Odbyła się 4 sierpnia w trybie nadzwyczajnym. Ona też się liczy jako sesja, która była - dodaje przewodniczący.
Andrzej Michta
Andrzej Michta

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »