Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-21, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur"

Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Uczniowie z PSP nr 15 odwiedzili MZK [fot.M.Matuszkiewicz]
Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć się uczniowie z PSP numer 15, którzy odwiedzili zajezdnię MZK w Opolu. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pracownicy przybliżyli dzieciom pracę kierowców, mechaników i dyspozytorów. Dodatkowo zachęcali do korzystania z autobusów.
- Byliśmy na myjni i tam były wielkie szczotki i widzieliśmy fontannę. - Autobusy są bardzo duże i mogą nas zawieźć do różnych miejsc. - Fajne jest to, że można w nich jeździć bez pasów. - Mnie się podobały drzwi od autobusu, jak się otwierają. - Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur. - Widzieliśmy też silnik - opowiadały dzieci.

- Cieszymy się, że przy okazji takich spotkań z uczniami możemy im pokazać, jak to wszystko wygląda - podkreśla Tadeusz Stadnicki, prezes MZK w Opolu.

- Prezentujemy tutaj dzieciom najważniejsze procesy technologiczne, pracę całego zaplecza i urządzeń. Rzeczywiście, największe wrażenie robi ta technologia mycia naszych pojazdów, która jest też takim przykładem optymalnego wykorzystania zasobów i mediów. 80 procent wody, która jest wykorzystywana podczas mycia, trafia z powrotem do systemu. Będziemy prezentować również organizację zajezdni. Wszystko po to, aby kształtować w nich dobre nawyki.

Dodajmy, że MZK w Opolu posiada łącznie 94 autobusy, z czego codziennie w trasę wyjeżdżają 83. Dziennie kierowcy pokonują nimi 19 tysięcy kilometrów.
Uczniowie
Tadeusz Stadnicki

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »