Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-20, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Aquapark w Opolu? Na razie miasto wyłoni biuro projektowe

Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Arkadiusz Wiśniewski i Maciej Wujec [fot. Mariusz Chałupnik]
Arkadiusz Wiśniewski i Maciej Wujec [fot. Mariusz Chałupnik]
Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Wizualizacja aquaparku w Opolu [fot. UM Opole]
Do końca roku ma być znana firma, która przygotuje dokumentację projektową opolskiego aquaparku. Ten ma powstać w miejsce obecnego stadionu Odry przy ulicy Oleskiej.
- Na dokumentację zabezpieczone są w budżecie 3 miliony złotych, a w grze na jej wykonanie pozostały trzy biura projektowe - informuje Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

- Trwa dialog konkurencyjny. Jest to taka specyficzna forma zamówienia publicznego, w której wyłaniamy projektanta aquaparku. W tym momencie dyskutujemy o takich parametrach brzegowych dla projektantów. Zbieramy też informacje i doświadczenia tych projektantów już na takich realnych projektach. Najbardziej interesuje nas funkcjonalność rozwiązań. One mają być ciekawe. Chcemy, żeby to był obiekt dostępny i przyjazny rodzinom z dziećmi oraz seniorom.

Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2023 roku. Nie oznacza to, że od razu będą realizowane kolejne kroki. Te są uzależnione bowiem od innej inwestycji, czyli budowy nowego stadionu piłkarskiego przy ulicy Północnej. Miasto nie wyklucza, że będzie powtarzać przetarg, jednak lokalizacji aquaparku nie zamierza zmieniać.

- Według nas jest ona optymalna - tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Aquapark funkcjonuje siedem dni w tygodniu od 12 do 18 godzin na dobę. Ulokowanie w centrum jest sensowne, bo ten obiekt jest cały czas dostępny i wykorzystywany. Budowanie go na peryferiach oznaczałoby, że generowalibyśmy ruch. Ta lokalizacja jest dużo lepsza niż funkcjonowanie w tym miejscu stadionu, który jest wykorzystywany raz na dwa, trzy tygodnie.

O aquaparku w Opolu mówi się od 2018 roku. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zostanie on wybudowany i ile miasto będzie w stanie na tę inwestycję wydać.
Maciej Wujec
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »