Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie"

Społecznicy posprzątali kąpielisko przy Kamionce Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Społecznicy posprzątali kąpielisko przy Kamionce Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Społecznicy posprzątali kąpielisko przy Kamionce Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Społecznicy posprzątali kąpielisko przy Kamionce Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu.
Opole dołączyło tym samym do akcji "Książka za worek śmieci", która swoją pierwszą edycję miała w 2019 roku. Jeden z koordynatorów wspólnego sprzątania Piotr Dutkiewicz zauważył, że obok tego typu wydarzeń konieczna jest także stała edukacja społeczeństwa, które spędzając czas na łonie przyrody nadal ma problemy z właściwym postępowaniem z odpadami.

- Najwięcej jest butelek, plastiku, części metalowych leżaków, materacy, elektrośmieci. Są też grille, czyli wszystko, przy czym ludzie się dobrze bawili. Tutaj jesteśmy w miejscu, gdzie jest dużo kontenerów, wzdłuż ścieżek prawdopodobnie są śmietniki, ale może za małe. Na pewno świadomości brakuje - powiedział.

Jak mówi jeden z uczestników akcji Sławomir Szota, problem dzikich wysypisk wciąż występuje, mimo że w polskich miastach powstaje coraz więcej PSZOK-ów, które bez dodatkowych opłat przyjmują od mieszkańców odpady.

- To nie jest wcale sytuacja najgorsza. Wiem, jak wygląda kamionka Piast, kamionka groszowicka, wiem, jak wyglądają nasze lasy, kamionka Silesia, gdzie notorycznie trwa podrzucanie śmieci komunalnych. Po prostu ręce opadają - dodaje.

Dodajmy, że każdy uczestnik akcji mógł otrzymać za swoją pracę książkę, których w Opolu przygotowano 50, a w całym kraju - tysiąc.
Piotr Dutkiewicz
Sławomir Szota

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 15:17 W Głuchołazach pamiętają o zasługach Leona Woźnicy, uczestnika walk o niepodległość Polski Społecznym sumptem i przy zaangażowaniu samorządowych funduszy odnowiono nagrobek powstańca śląskiego w Głuchołazach. Na tamtejszym cmentarzu spoczywa… » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej 2021-10-27, godz. 14:00 Andrzej Butra skazany za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy Były wiceminister rolnictwa i radny powiatu kluczborskiego Andrzej Butra został dzisiaj (27.10) skazany za znieważenie prezydenta. Polityk po zwycięstwie Andrzeja… » więcej 2021-10-27, godz. 12:51 To już końcówka wielkiej przebudowy dróg w gminie Reńska Wieś Druga połowa tego roku w gminie Reńska Wieś upływa pod znakiem inwestycji drogowych. Budowanych czy remontowanych jest w sumie kilkanaście ulic. Większość… » więcej 2021-10-27, godz. 12:47 Nadzór wojewody miał zastrzeżenia, więc Rada Miejska w Kluczborku przyjęła kolejną uchwałę w sprawie budżetu… Trwa impas w sprawie Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Nadzór wojewody drugi raz podważył treść uchwały w tej sprawie. » więcej 2021-10-27, godz. 11:32 Zimna krew policjantów, negocjacje i szczęśliwy finał. Mężczyzna chciał skoczyć pod pociąg w Byczynie Policjanci z Byczyny zapobiegli próbie samobójczej na wiadukcie kolejowym. » więcej 2021-10-27, godz. 10:47 Czwarta fala przyspiesza: 8361 nowych zakażeń w Polsce i 119 na Opolszczyźnie. Zmarły 133 zarażone osoby [INFOGRA… 2 zgony osób zarażonych koronawirusem i 119 nowych zakażeń potwierdzono na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10) o 8361 kolejnych… » więcej 2021-10-27, godz. 10:30 Aleksander Iszczuk o nauce w pandemii. "Jedni nauczyli się samodzielności, inni pogubili w tym wszystkim" Jakość kształcenia w okresie pandemii będzie jednym z aspektów czwartkowej (28.10) sesji Rady Miasta Opola. Jakie wnioski wynikają z raportu przygotowanego… » więcej 2021-10-27, godz. 07:00 Samorządowcy z powiatu prudnickiego zadowoleni z programu Polski Ład. "Bez tych pieniędzy realizacja zadań byłaby… Oczekiwania były większe, ale ogólnie samorządowcy z powiatu prudnickiego zadowoleni są z przyznanych pieniędzy. Cztery gminy i powiat z tego regionu otrzymają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »