Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-16, 14:05 Autor: Kacper Śnigórski

"Ja się tylko broniłem". Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. 1 Maja w Opolu

"Ja się tylko broniłem". Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. 1 Maja w Opolu [fot. Kacper Śnigórski]
"Ja się tylko broniłem". Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. 1 Maja w Opolu [fot. Kacper Śnigórski]
"Ja się tylko broniłem". Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. 1 Maja w Opolu [fot. Kacper Śnigórski]
"Ja się tylko broniłem". Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. 1 Maja w Opolu [fot. Kacper Śnigórski]
Powodem zabójstwa miał być dług i to, że ofiara nie chciała wyjść z domu. Oskarżony twierdzi, że nie zabił, tylko się bronił. W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces 49-letniego Dariusza M., którego prokuratura oskarżyła o zabójstwo znajomego 46-letniego Mirosława Sz.
Do zbrodni doszło w lutym tego roku w jednym z mieszkań przy ulicy 1 Maja w Opolu. Oskarżony do winy się nie przyznał, bo twierdzi, że to była obrona konieczna.

- Nie przyznaję się. Działałem w obronie własnej. Przynieśli wódkę, siedzieliśmy, rozmawialiśmy i piliśmy. Upomniałem się, bo był mi winien pieniądze, a on mi mówił w kółko to samo. Że odda, odda, a nie oddawał. Powiedział, że u mnie będzie spał. Ja się na to nie zgodziłem. Zaczęliśmy się szarpać, ale on jest dużo silniejszy ode mnie i ja mu nie dawałem rady. Wziąłem nóż ze stołu i zacząłem go straszyć. Zaczął mnie łapać za ręce, zaczęliśmy się szamotać i stało się jak się stało - wyjaśniał przed sądem Dariusz M.

- Od tego się kłótnia zaczęła. Gdyby wstał i poszedł, to byłoby normalnie. Ja chciałem go tylko postraszyć nożem. On pomyślał, że ja mu nic nie zrobię, że to są żarty. Ja nie pamiętam, czy za pierwszym razem uderzyłem go z przodu czy z tyłu - odczytał wyjaśnienia Dariusza M. złożone na policji sędzia Mateusz Świst.

Ofiara miała na ciele kilkanaście ran kłutych, zarówno zadanych w brzuch, jak i plecy. W chwili zatrzymania oskarżony miał 2,5 promila alkoholu we krwi. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »