Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-16, 19:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody

Pieczenie chleba w Wilamowicach Nyskich [Fot.Nyskie Księstwo Jezior i Gór]
Pieczenie chleba w Wilamowicach Nyskich [Fot.Nyskie Księstwo Jezior i Gór]
Konkurs "Mój przepis na domowy chleb" [fot. materiały organizatora]
Konkurs "Mój przepis na domowy chleb" [fot. materiały organizatora]
Święto Chleba w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Święto Chleba w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić się sprawdzonym przepisem na chleb, a dla autorów najlepszej receptury przewidziane są atrakcyjne nagrody. Konkurs ogłoszony jest po raz pierwszy i ma być pocieszeniem po tym, jak odwołano ze względów sanitarnych organizację tegorocznego Święta Chleba.
- Chcemy wszystkich zachęcić do udziału w naszym bardzo smacznym konkursie – mówi Joanna Koszela ze Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich. - Polega na tym, żeby mieszkańcy naszego powiatu przeszperali swoje rodzinne książki kucharskie, zeszyty z przepisami, no i dostarczyli do nas swój przepis na domowy chleb. Taki, który pieką od wielu lat, albo taki, który sobie przerobili. Ważne jest to, żeby to nie był przepis na chleb z bloga kulinarnego, gdzieś ściągnięty z jakiejś książki kucharskiej, ale żeby był taki domowy, własny. Na tym nam zależy, żeby ten chleb był pieczony z sercem.

Przepisy można przesyłać do starostwa w Strzelcach Opolskich do końca października. Dodatkowe punkty można zdobyć za spisanie opowieści o tym, z czym wiąże się ta receptura. Ważne jest także, żeby dodać zdjęcie swojego wypieku.

Jury, w skład którego będą wchodzić m.in. kucharz, piekarz i dietetyk, będzie oceniać przepisy. Na autorów najlepszych receptur czekają atrakcyjne nagrody - wypiekacz do chleba i robot kuchenny, a wszyscy uczestnicy otrzymają drewniane akcesoria kuchenne.
Joanna Koszela

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »