Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-15, 18:10 Autor: Witold Wośtak

Kluczborski szpital zyska 7 młodych medyków dzięki stypendiom. Trzeba poczekać, aż skończą studia

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
7 wniosków o stypendium złożyli studenci kierunków medycznych do Urzędu Miejskiego w Kluczborku i wszystkie zostały zarekomendowane burmistrzowi do zatwierdzenia.
Dzisiaj (15.09) specjalna komisja przeanalizowała dokumenty. Oferta jest przeznaczona dla przyszłych absolwentów kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. To odpowiedź na powracające problemy kadrowe Powiatowego Centrum Zdrowia.

- Zgłosiło się 3 studentów czwartego roku medycyny i 4 osoby z pielęgniarstwa - mówi Dariusz Morawiec, zastępca burmistrza.

- Osoby aplikujące o stypendium z kierunków pielęgniarskich rozpoczną studia na trzecim roku. Można więc powiedzieć, że perspektywa zatrudnienia jest dość odległa. Z drugiej strony w przypadku absolwentów pielęgniarstwa już za rok możemy mieć pierwsze efekty, czyli przyjęcia do pracy w Powiatowym Centrum Zdrowia.

Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się do pracy w kluczborskim szpitalu na co najmniej trzy lata po zdobyciu dyplomu.

- 4 osoby, w tym 2 przyszłych lekarzy, to osoby z okolicy Kluczborka - dodaje Morawiec.

- Nas bardzo cieszy, że osoby pochodzące z okolic Kluczborka chcą do nas wracać - to ważne i bardzo cenne. Są także wnioski z dalszych części Polski, a dokumenty złożyła nawet jedna osoba z zagranicy. Myślę więc, że nasz program stypendialny cieszy się zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w następnych latach.

Przyszli lekarze na czwartym, piątym i szóstym roku otrzymają po 2 tysiące złotych miesięcznie. Na ostatnim roku studiów licencjackich pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego można będzie liczyć na 1000 złotych, a na magisterskich 1200 złotych wsparcia.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »