Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 12:30 Autor: Tomasz Cichoń

Poparzone półtoraroczne dziecko. To był wypadek - twierdzi policja

Śmigłowiec LPR [fot. Daniel Klimczak]
Śmigłowiec LPR [fot. Daniel Klimczak]
To był nieszczęśliwy wypadek - tak policja podsumowuje zdarzenie do jakiego doszło wczoraj (13.09) w Kluczborku.

Około godziny 19-tej policja dostała zgłoszenie o poparzeniu półtorarocznego dziecka.
- Po zbadaniu sprawy okazało się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego maluch trafił do specjalistycznego szpitala leczenia oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim - powiedział Radiu Opole oficer prasowy kluczborskiej policji Dawid Gierczyk.

- Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że półtoraroczne dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku strąciło na siebie kubek z wrzącą wodą, w związku z czym zostało poparzone. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i w związku z tym, że najbliższy szpital, do którego dziecko mogło zostać przetransportowane był w Ostrowie Wielkopolskim, tam to dziecko trafiło. To specjalistyczny szpital, który zajmuje się leczeniem poparzeń. Dziecko było w stanie stabilnym. Nie doszło do żadnej sytuacji, w której rodzice nie mogli by sprawować opieki nad tym dzieckiem. Rodzice byli trzeźwi, po prostu był to nieszczęśliwy wypadek - mówi Gierczyk.
oficer prasowy policji w Kluczborku Dawid Gierczyk

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy sobie obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej 2021-10-27, godz. 15:00 W Głuchołazach pamiętają o zasługach Leona Woźnicy, uczestnika walk o niepodległość Polski Przy zaangażowaniu społecznym i dzięki samorządowym funduszom odnowiono nagrobek powstańca śląskiego w Głuchołazach. Na tamtejszym cmentarzu spoczywa… » więcej 2021-10-27, godz. 14:00 Andrzej Butra skazany za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy Były wiceminister rolnictwa i radny powiatu kluczborskiego Andrzej Butra został dzisiaj (27.10) skazany za znieważenie prezydenta. Polityk po zwycięstwie Andrzeja… » więcej 2021-10-27, godz. 12:51 To już końcówka wielkiej przebudowy dróg w gminie Reńska Wieś Druga połowa tego roku w gminie Reńska Wieś upływa pod znakiem inwestycji drogowych. Budowanych czy remontowanych jest w sumie kilkanaście ulic. Większość… » więcej 2021-10-27, godz. 12:47 Nadzór wojewody miał zastrzeżenia, więc Rada Miejska w Kluczborku przyjęła kolejną uchwałę w sprawie budżetu… Trwa impas w sprawie Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Nadzór wojewody drugi raz podważył treść uchwały w tej sprawie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »