Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 12:30 Autor: Tomasz Cichoń

Poparzone półtoraroczne dziecko. To był wypadek - twierdzi policja

Śmigłowiec LPR [fot. Daniel Klimczak]
Śmigłowiec LPR [fot. Daniel Klimczak]
To był nieszczęśliwy wypadek - tak policja podsumowuje zdarzenie do jakiego doszło wczoraj (13.09) w Kluczborku.

Około godziny 19-tej policja dostała zgłoszenie o poparzeniu półtorarocznego dziecka.
- Po zbadaniu sprawy okazało się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego maluch trafił do specjalistycznego szpitala leczenia oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim - powiedział Radiu Opole oficer prasowy kluczborskiej policji Dawid Gierczyk.

- Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że półtoraroczne dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku strąciło na siebie kubek z wrzącą wodą, w związku z czym zostało poparzone. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i w związku z tym, że najbliższy szpital, do którego dziecko mogło zostać przetransportowane był w Ostrowie Wielkopolskim, tam to dziecko trafiło. To specjalistyczny szpital, który zajmuje się leczeniem poparzeń. Dziecko było w stanie stabilnym. Nie doszło do żadnej sytuacji, w której rodzice nie mogli by sprawować opieki nad tym dzieckiem. Rodzice byli trzeźwi, po prostu był to nieszczęśliwy wypadek - mówi Gierczyk.
oficer prasowy policji w Kluczborku Dawid Gierczyk

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej 2022-10-06, godz. 20:00 Z komisariatów znikają oficerowie dyżurni. "Dzięki temu będzie więcej policjantów w terenie" Od początku miesiąca komisariaty w Lewinie Brzeskim i Grodkowie pracują na nowych zasadach. Na miejscu nie ma już dyżurnych, a zgłoszenia od mieszkańców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »