Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-06, 12:40 Autor: Witold Wośtak

Rowerzyści znów opanują ulice w centrum Opola. Jest zapowiedź drugiego rajdu rowerowego i pikniku w parku 800-lecia

Konferencja prasowa na temat II Opolskiego Rajdu Rowerowego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat II Opolskiego Rajdu Rowerowego [fot. Witold Wośtak]
II Opolski Rajd Rowerowy zaplanowano na niedzielę 19 września. Jak mówią organizatorzy, to niepowtarzalna okazja swobodnego przejechania ulicami centrum stolicy regionu na jednośladzie.
Rajd rozpocznie się przy ulicy Krapkowickiej, na wysokości mostu im. Joachima Halupczoka, a trasa będzie liczyć 7-8 kilometrów.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapewnia o rodzinnym charakterze imprezy.

- Wzorem zeszłego roku, kiedy otwieraliśmy most Halupczoka, chcemy powtórzyć rajd. Będzie bezpiecznie, bo ruch samochodowy na trasie rajdu zostanie wyłączony, więc niedobra informacja dla wszystkich kierowców.

- Mamy doświadczenia z ubiegłego roku i widzimy zapotrzebowanie na tego typu ruch. Stwierdziliśmy, że trzeba dać uczestnikom możliwość przejazdu tak, jak pozwoli na to siła i ochota. Będziemy eskortowani przez służby porządkowe - dodaje wiceprezydent Przemysław Zych.

Na konferencji prasowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu w opolskim ratuszu, odniósł się do kwestii rygoru sanitarnego.

- Trzeba zachowywać się na miarę zdrowego rozsądku. Będziemy na świeżym powietrzu, więc nie ma mowy o ścisku. Peleton na pewno rozciągnie się, zresztą w 2020 roku kolumna była bardzo długa. Ja nie słyszałem głosów niezadowolenia z racji przebiegu imprezy. Poza tym chcemy rozdawać chusty zasłaniające twarz.

Z kolei Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówiła o atrakcjach Pikniku Rodzinnego w Parku 800-lecia, który zwieńczy rajd.

- Będzie można zobaczyć między innymi pokaz naszych klubów sportowych, wziąć udział w różnych konkursach z nagrodami, a dzieci skorzystają ze specjalnych animacji. Dla wszystkich osób zgłodniałych pojawią się również foodtrucki. Wszyscy uczestnicy rajdu mogą też liczyć na darmową kiełbaskę.

Dodajmy, to przedsięwzięcie będzie częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Arkadiusz Wiśniewski i Przemysław Zych
Marcin Sagan
Aleksandra Raś

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej 2022-05-21, godz. 10:30 Spędź weekend w Byczynie. Opolskie Bractwo Rycerskie zaprasza na Międzynarodowy Turniej Rycerski Walki na miecze, inscenizacja bitwy średniowiecznej i pasowanie rycerskie - to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano w ramach Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2022-05-21, godz. 09:45 Warsztaty dla mam ruszają. NFZ zachęca do wspólnej akcji Opolski NFZ organizuje z myślą o mamach, których święto przypada na 26 maja, warsztaty zdrowia. Te odbędą się już w sobotę (21.05) w Calypso Fitness… » więcej 2022-05-21, godz. 08:15 Burze ominęły Opolszczyznę, ale mamy wietrzną sobotę. Strażacy interweniują Po godzinie pierwszej w nocy odwołano alert pogodowy mówiący o możliwych wystąpieniach w naszym regionie burz z gradem. Wciąż mamy ostrzeżenie pierwszego… » więcej 2022-05-21, godz. 07:00 Zostań potencjalnym dawcą szpiku! Weekendowa akcja w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu 'Kultura dla Zdrowia' - to nazwa wydarzenia, na które zapraszają przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach weekendowej akcji będzie można… » więcej 2022-05-20, godz. 21:00 "Robotyka wejdzie w medycynie w wiele obszarów". Potrzebny jest odpowiedni sprzęt - Przyszłość medycyny należy do robotyki. Nowoczesne technologie pozwolą na przeprowadzanie mało inwazyjnych zabiegów nie tylko w zakresie urologii - mówi… » więcej 2022-05-20, godz. 20:30 "Nasi ratownicy już pływają w wodzie". Turawa zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu letniego Sprawdzanie jakości wody, sprzątanie okolicy i przygotowywanie się ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem. Turawa szykuje się do sezonu letniego… » więcej 2022-05-20, godz. 19:45 Kontrole autobusów szkolnych. Było kilka niedociągnięć Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu kontrolowali w tym tygodniu pojazdy dowożących dzieci i młodzież do szkół na Opolsz… » więcej 2022-05-20, godz. 19:15 Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »