Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-06, 12:40 Autor: Witold Wośtak

Rowerzyści znów opanują ulice w centrum Opola. Jest zapowiedź drugiego rajdu rowerowego i pikniku w parku 800-lecia

Konferencja prasowa na temat II Opolskiego Rajdu Rowerowego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat II Opolskiego Rajdu Rowerowego [fot. Witold Wośtak]
II Opolski Rajd Rowerowy zaplanowano na niedzielę 19 września. Jak mówią organizatorzy, to niepowtarzalna okazja swobodnego przejechania ulicami centrum stolicy regionu na jednośladzie.
Rajd rozpocznie się przy ulicy Krapkowickiej, na wysokości mostu im. Joachima Halupczoka, a trasa będzie liczyć 7-8 kilometrów.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapewnia o rodzinnym charakterze imprezy.

- Wzorem zeszłego roku, kiedy otwieraliśmy most Halupczoka, chcemy powtórzyć rajd. Będzie bezpiecznie, bo ruch samochodowy na trasie rajdu zostanie wyłączony, więc niedobra informacja dla wszystkich kierowców.

- Mamy doświadczenia z ubiegłego roku i widzimy zapotrzebowanie na tego typu ruch. Stwierdziliśmy, że trzeba dać uczestnikom możliwość przejazdu tak, jak pozwoli na to siła i ochota. Będziemy eskortowani przez służby porządkowe - dodaje wiceprezydent Przemysław Zych.

Na konferencji prasowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu w opolskim ratuszu, odniósł się do kwestii rygoru sanitarnego.

- Trzeba zachowywać się na miarę zdrowego rozsądku. Będziemy na świeżym powietrzu, więc nie ma mowy o ścisku. Peleton na pewno rozciągnie się, zresztą w 2020 roku kolumna była bardzo długa. Ja nie słyszałem głosów niezadowolenia z racji przebiegu imprezy. Poza tym chcemy rozdawać chusty zasłaniające twarz.

Z kolei Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówiła o atrakcjach Pikniku Rodzinnego w Parku 800-lecia, który zwieńczy rajd.

- Będzie można zobaczyć między innymi pokaz naszych klubów sportowych, wziąć udział w różnych konkursach z nagrodami, a dzieci skorzystają ze specjalnych animacji. Dla wszystkich osób zgłodniałych pojawią się również foodtrucki. Wszyscy uczestnicy rajdu mogą też liczyć na darmową kiełbaskę.

Dodajmy, to przedsięwzięcie będzie częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Arkadiusz Wiśniewski i Przemysław Zych
Marcin Sagan
Aleksandra Raś

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto konkurs "Warto być Polakiem XXI wieku" Jurorzy nie mieli łatwego zadania. W ramach konkursu 'Warto być Polakiem XXI wieku' nadesłano ponad 100 prac uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych… » więcej 2021-12-03, godz. 15:10 Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. "Było dużo materiału i trzeba było się go nauczyć szcze… Za nami Wielki Test z Historii. Powstania śląskie i plebiscyt. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli… » więcej 2021-12-03, godz. 14:20 W Nysie nie powstanie podziemna trasa turystyczna. Zamiast tego miasto planuje rewitalizację, a w przyszłości zabudowę… Nysa nie udostępni ostatnich odkryć archeologicznych w formie podziemnej trasy turystycznej. Zamiast tego władze miasta planują rewitalizację, a w dalszej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »