Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-19, 09:45 Autor: Jacek Rudnik

Spada liczba nowych szczepień w regionie. Wojewoda Sławomir Kłosowski proponuje nowe inicjatywy, by odwrócić niekorzystny trend

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
- Niestety szczepienia w województwie opolskim ostatnio zwolniły, szukamy przyczyn takiego stanu rzeczy - mówił w Porannej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. W ocenie gościa RO spadek liczby szczepień to w głównym stopniu konsekwencja sezonu urlopowego, ale nie tylko. Są nowe pomysły, jak odwrócić niekorzystny trend.
- Sezon urlopowy jest główną przyczyną tego, że szczepienia zwolniły. Też niska świadomość. Nie decydują się na szczepionki te osoby, które nie słuchają ani nie czytają i właściwie opierają się wyłącznie o takie opinie szeptane, a niektóre z nich budzą grozę. Natomiast prawda jest taka, że kto się nie zaszczepi, może trafić do szpitala - uważa Sławomir Kłosowski.

Wojewoda opolski zapowiedział kolejne akcje informacyjne i zachęcające do szczepień, a mają w nich wziąć udział między innymi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przy okazji meczów promocyjnych.

- Przy okazji tych meczów będziemy urządzali punkty szczepień pod halami sportowymi i w tych miejscach, gdzie będzie grała Zaksa, ale też porozumieliśmy się, co do tego, że przy meczach ligowych, które drużyna rozgrywa w hali u siebie będziemy stawiali również namioty, żeby umożliwić kibicom przyjmowanie szczepionki i porozumieliśmy się też co do nagród dla kibiców to bardzo fajne gadżety "zaksowskie", które będą podpisywane przez zawodników i będziemy je losować wśród tych, którzy przyjęli szczepionki - wyjaśniał Sławomir Kłosowski.

Wojewoda chciałby także powtórzyć akcję szczepień przy opolskich parafiach. Jak zaznaczył, 3 tygodnie temu przed kościołami udało się zaszczepić ponad 1200 osób.

Urząd wojewódzki chciałby także organizować mobilne punkty szczepień w tych miejscowościach, w których będą odbywały się dożynki.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2022-01-23, godz. 20:35 Remont sali obsługi klientów ZUS w Opolu. Petenci są kierowani na pierwsze piętro i poziom minus jeden Rozpoczął się remont sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Klienci są przyjmowani w pomieszczeniach zastępczych, ale modernizacja… » więcej 2022-01-23, godz. 19:40 Raport dnia. 1036 nowych infekcji w regionie, w kraju ponad 34 tys. [INFOGRAFIKA] 1036 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (23.01) o 34 088 nowych infekcjach i śmierci 25 zakażonych… » więcej 2022-01-23, godz. 19:30 Maseczki dla zapominalskich. Nyski PKS pomaga pasażerom chronić się przed koronawirusem Pasażerowie, którzy zapomnieli maseczek, mogą otrzymać je od kierowców autobusów należących do nyskiego PKS-u. » więcej 2022-01-23, godz. 19:00 Politechnika Opolska: nowe stanowisko do wypożyczania i zwrotów książek. ''Nasi studenci są zachwyceni'' Studenci Politechniki Opolskiej mogą już korzystać z samodzielnego stanowiska do wypożyczania i zwrotów książek. To nowość w uczelnianej bibliotece, która… » więcej 2022-01-23, godz. 17:00 PKP rozpoczęły kolejną akcję społeczną ''Bezpieczny Przejazd''. Ma zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom Ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł i wjeżdżanie pod opadające rogatki - to główne powody zdarzeń na przejazdach kolejowych, spowodowanych przez… » więcej 2022-01-23, godz. 15:52 Samochód dachował i wpadł do rzeki w gminie Zębowice, a w Kluczborku mężczyzna wpadł do Młynówki Dwie interwencje dotyczące płytkich rzek odnotowali wczesnym popołudniem strażacy na Opolszczyźnie. Nie ma rannych. » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Trzy nowe kierunki studiów chce uruchomić PWSZ w Nysie Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przygotowują się do nowego roku akademickiego. Uczelnia chce poszerzyć ofertę studiów magisterskic… » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Więcej pasażerów i kursów. MZK w Opolu podsumował 2021 rok MZK w Opolu podsumowuje miniony rok. Był on bardzo intensywny i wymagający. Oprócz przygotowań pod elektryfikację taboru czy organizacji dni otwartych zajezdni… » więcej 2022-01-23, godz. 13:10 Ferie 2022. Prawie 200 form wypoczynku zarejestrowanych w Kuratorium Oświaty w Opolu Na tydzień przed feriami Kuratorium Oświaty w Opolu zarejestrowało 186 form wypoczynku dla 6242 uczestników. Przypomnijmy, według wytycznych GIS i Ministerstwa… » więcej 2022-01-23, godz. 13:00 Szkoła podstawowa w Gorzowie Śląskim będzie mieć łącznik z halą sportową? Gmina szuka pieniędzy Do budowy łącznika między Publiczną Szkołą Podstawową w Gorzowie Śląskim a halą sportową przygotowuje się tamtejszy magistrat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »