Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-19, 09:45 Autor: Jacek Rudnik

Spada liczba nowych szczepień w regionie. Wojewoda Sławomir Kłosowski proponuje nowe inicjatywy, by odwrócić niekorzystny trend

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot. kpt. Piotr Płuciennik]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
- Niestety szczepienia w województwie opolskim ostatnio zwolniły, szukamy przyczyn takiego stanu rzeczy - mówił w Porannej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. W ocenie gościa RO spadek liczby szczepień to w głównym stopniu konsekwencja sezonu urlopowego, ale nie tylko. Są nowe pomysły, jak odwrócić niekorzystny trend.
- Sezon urlopowy jest główną przyczyną tego, że szczepienia zwolniły. Też niska świadomość. Nie decydują się na szczepionki te osoby, które nie słuchają ani nie czytają i właściwie opierają się wyłącznie o takie opinie szeptane, a niektóre z nich budzą grozę. Natomiast prawda jest taka, że kto się nie zaszczepi, może trafić do szpitala - uważa Sławomir Kłosowski.

Wojewoda opolski zapowiedział kolejne akcje informacyjne i zachęcające do szczepień, a mają w nich wziąć udział między innymi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przy okazji meczów promocyjnych.

- Przy okazji tych meczów będziemy urządzali punkty szczepień pod halami sportowymi i w tych miejscach, gdzie będzie grała Zaksa, ale też porozumieliśmy się, co do tego, że przy meczach ligowych, które drużyna rozgrywa w hali u siebie będziemy stawiali również namioty, żeby umożliwić kibicom przyjmowanie szczepionki i porozumieliśmy się też co do nagród dla kibiców to bardzo fajne gadżety "zaksowskie", które będą podpisywane przez zawodników i będziemy je losować wśród tych, którzy przyjęli szczepionki - wyjaśniał Sławomir Kłosowski.

Wojewoda chciałby także powtórzyć akcję szczepień przy opolskich parafiach. Jak zaznaczył, 3 tygodnie temu przed kościołami udało się zaszczepić ponad 1200 osób.

Urząd wojewódzki chciałby także organizować mobilne punkty szczepień w tych miejscowościach, w których będą odbywały się dożynki.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 21:15 Wpłynęło 5,5 tys. wniosków. Od czwartku nyski OPS rozpocznie wypłatę dodatku węglowego 5500 - tyle wniosków o przyznanie dodatku węglowego wpłynęło dotychczas do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. 3500 udało się już zweryfikować. Od jutra… » więcej 2022-09-28, godz. 20:00 Przed weekendem około tysiąca domostw z gminy Kluczbork może otrzymać przelewy z dodatkiem węglowym Ponad 3600 wniosków o dodatek węglowy przyjął dotychczas Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku. » więcej 2022-09-28, godz. 19:50 Opole: szczepienie przeciw COVID-19 czwartą dawką nie cieszy się dużym zainteresowaniem Z danych resortu zdrowia wynika, że czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, czyli drugą dawkę przypominająca, przyjęło 1,5 miliona Polaków. Skierowania… » więcej 2022-09-28, godz. 18:49 Namysłowskie starostwo chce oszczędzać na ogrzewaniu i prądzie, ale nie kosztem pacjentów czy uczniów Choć namysłowskie starostwo planuje oszczędności, to pacjenci tamtejszego szpitala nie muszą obawiać się zimnych sal. Także szkoły prowadzone przez powiat… » więcej 2022-09-28, godz. 18:15 12 pacjentów z COVID-19 na oddziale zakaźnym w Opolu. "Sytuacja w regionie jest stabilna" Minionej dobry w kraju potwierdzono 4879 zakażeń koronawirusem, a w ostatnim tygodniu prawie 27 tysięcy infekcji. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa ponad… » więcej 2022-09-28, godz. 17:10 Ciemno wzdłuż ul. 1 Maja w Opolu, mieszkańcy boją się o własne bezpieczeństwo. Ratusz zapowiada naprawę oświe… Mieszkańcy ul. 1 Maja w Opolu skarżą się na deficyt oświetlenia. Jak mówią, problem z niedziałającymi latarniami pojawił się w zeszłym tygodniu i do… » więcej 2022-09-28, godz. 17:00 Brzeg: zamiast mandatu, strażnicy miejscy przywieźli... pieniądze. Właścicielka zostawiła je w parku Niewiele brakowało, a mieszkanka Brzegu przypłaciłaby roztargnienie utratą sporej ilości pieniędzy. Tym razem jednak kobieta może mówić o sporym szczęściu… » więcej 2022-09-28, godz. 16:15 Wypadek w Kup na DW 461. Dachował samochód osobowy Poważny wypadek w Kup na drodze wojewódzkiej nr 461. Na ul. Brynickiej dachował samochód osobowy. » więcej 2022-09-28, godz. 14:30 Trwa policyjna akcja NURD. Funkcjonariusze obserwują zachowania pieszych i rowerzystów Opolscy policjanci obserwują dziś (28.09) zachowania pieszych, rowerzystów oraz kierujących hulajnogami elektrycznymi. Trwa ogólnopolska akcja NURD, czyli… » więcej 2022-09-28, godz. 14:26 Projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym "lex Wiśniewski" trafi do wykazu prac Rady Ministrów Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł powiedział, że projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym 'lex Wiśniewski' ma zapobiec patologiom związanym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »