Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-01, 13:30 Autor: Katarzyna Doros

Mobilne punkty szczepień stanęły pod opolskimi kościołami. Chętnych do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 nie brakuje [ZDJĘCIA, FILM]

Mobilne punkty szczepień stanęły pod opolskimi kościołami. Chętnych do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 nie brakuje
Od godziny 7:00 mieszkańcy regionu mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w mobilnych punktach przy dziesięciu parafiach w regionie. Akcję koordynuje wojewoda opolski, a zaszczepić można się bez wcześniejszej rejestracji. Do wyboru jest preparat firmy Pfizer oraz jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.
Do godziny 8:30 w parafii błogosławionego Czesława i św. Piotra i Pawła w Opolu zaszczepiło się po 20 chętnych. Wszyscy chcą być bezpieczni przed czwartą falą zakażeń i nowymi mutacjami wirusa.

- Na razie nie jest źle, ale może być gorzej. Po drugie mam wnuka, syna, także muszę się szczepić dla nich - mówi jedna z opolanek, która zdecydowała się na zaszczepienie.
- Wygodne dlatego, że blisko i nie trzeba się gdzieś w kolejkę ustawiać - dodaje kolejna.
- Włączyłem radio na wiadomości i usłyszałem, że tu są dwa miejsca w Opolu i żona mówi - No jedź! I przyjechałem - opowiada nam mieszkaniec Opola.

Inny dodaje: - Wcześniej też chciałem, ale ciągle czasu nie było. 9 kilometrów tu jechałem.

- Ja się długo zastanawiałam nad szczepieniem, ale się zdecydowałam, wspólnie z mężem. Bo teraz jest ta delta. Więcej zachorowań. I przyjechaliśmy z Komprachcic się zaszczepić - opowiada nam kolejna kobieta, która zdecydowała się przyjąć szczepionkę podczas niedzielnej akcji przy kościołach.

- Warto się zaszczepić, bo to ratuje życie. Zachęcamy do odwiedzania naszych punktów w dziesięciu lokalizacjach w regionie - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Ludzie, w większości nawet ci starsi wybierają "Johnsona", ale jesteśmy też przygotowani na Pfizera. Wszystko to, by zdążyć przed czwartą falą, a tutaj każda z tych osób wyszczepionych dzisiaj, może mieć pewność, że nawet jak zapadnie na deltę w 4. fali to leczenie będzie typowo domowe, typowo przeziębieniowe a nie respiratorowe - przekonuje wojewoda.

Dodajmy, że mobilne punkty szczepień mają działać do godziny 15:00 zgodnie z harmonogramem mszy w parafiach.
Opolanie
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »