Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-04, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia. 3 nowe zakażenia w regionie i 164 w całej Polsce. Przy tysiącu infekcji na dzień będą wracać obostrzenia

Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Maseczka [Image by Christo Anestev from Pixabay ]
Koronawirus w Polsce - stan na 4 sierpnia [fot. Maria Samczuk/PAP]
Koronawirus w Polsce - stan na 4 sierpnia [fot. Maria Samczuk/PAP]
3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach osób zarażonych w całej Polsce.
Wszyscy zmarli mieli też choroby współistniejące. Co do naszego regionu, 2 zakażenia odnotowano w Opolu, a 1 w powiecie opolskim. W skali kraju najwięcej nowych przypadków COVID-19 odnotowano w województwie mazowieckim (29), małopolskim (27) i lubelskim (12).

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 883 448 przypadków koronawirusa i śmierć 75 269 osób zarażonych. W szpitalach przebywa obecnie 292 zakażonych pacjentów, a 39 z nich potrzebuje wsparcia respiratora do oddychania. W naszym kraju wykonano prawie 34,6 miliona szczepień, a blisko 17,6 miliona osób jest zaszczepionych w pełni.

Koronawirus w Polsce - stan na 4 sierpnia [fot. Maria Samczuk/PAP]

Dystans, dezynfekcja, maseczka i wietrzenie. Poznaliśmy wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie wrześniowego powrotu uczniów do szkół. Nie ma wielu zmian w porównaniu z zasadami czerwcowymi, ale pojawił się między innymi zapis o zachęcaniu do szczepień młodzieży powyżej 12. roku życia. Według resortu edukacji, w Polsce zaszczepiło się około 70 procent nauczycieli.

Najmniej zaszczepionych przeciw COVID-19 na Podkarpaciu. Najwięcej na Mazowszu. Najniższy poziom jest woj. podkarpackim - szczepionkę przyjęło tylko 36,82 proc. dorosłych mieszkańców regionu. Najwięcej chętnych było Mazowszu – 52,93 proc. – wynika z danych udostępnionych PAP. Poziom 50 proc. przekraczają tylko cztery województwa. Województwo opolskie ma 44,33 proc. zaszczepionych mieszkańców.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że jeśli dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w skali kraju przekroczy 1000, wprowadzone zostaną obostrzenia, które na początek obejmą regiony z najniższą liczbą szczepień.

- W przypadku zwiększenia się liczby zachorowań mogą być wprowadzone sektorowe obostrzenia, które będą dostosowane do realnej skali zagrożenia; osoby zaszczepione będą miały łatwiejszy dostęp np. do niektórych usług - oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller. - Jeżeli chodzi o kwestię obostrzeń, to już jakiś miesiąc temu mówiliśmy, że w przypadku zwiększenia się liczby zachorowań takie sektorowe obostrzenia mogą być wprowadzone - powiedział Müller na środowej konferencji prasowej.

Sekretarz stanu Waldemar Kraska na posiedzeniu Senatu poinformował, że w Ministerstwie Zdrowia powstał zespół, który monitoruje nowe mutacje wirusa pojawiające się w kraju. W skład zespołu pod przewodnictwem Waldemara Kraski wchodzą: przedstawiciel Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego Wojska Polskiego, a także inne służby odpowiedzialne za wykonywanie takich badań.

- Wydałem polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – powiedział w środę w Programie 1. Polskiego Radia komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk. Komendant przyznał, że od kilkunastu dni obserwuje się rosnącą agresję środowisk antyszczepionkowców w obrębie punktów szczepień.

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »