Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-03, 20:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale

Zniszczona skrzynka zasilania oświetlenia ulicznego [fot. archiwum gminy]
Zniszczona skrzynka zasilania oświetlenia ulicznego [fot. archiwum gminy]
Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już kilkanaście tysięcy złotych. Nawet jeśli uda się ustalić, kto odpowiada za zniszczenia, to sporadycznie udaje się wyegzekwować naprawę czy zapłatę za zniszczone rzeczy.
- Co najmniej raz w tygodniu mamy jakieś akty wandalizmu – mówi Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic. - Ubolewam nad tym, nad tą bezmyślnością, bo na każdą dewastację idą środki, a to są środki wszystkich podatników. Ostatnia dewastacja to było zniszczenie szafki zasilania oświetlenia ulicznego. Pomijając to, że są zniszczenia, osoba lub osoby, które to zdewastowały, mogły zostać porażone prądem.

Dzięki monitoringowi miejskiemu udaje się ustalić część sprawców zniszczeń. Niestety w większości przypadków sprawy są umarzane, ponieważ osoby te nie są w stanie zapłacić za zniszczenia, a migają się od zasądzonej przez sądy pracy społecznej. Ostatecznie wandale trafiają do aresztu, gdzie odsiadują karę na koszt podatników, którzy i tak wcześniej zapłacili za wyrządzone przez nich szkody.
Sybila Zimerman

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »