Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-25, 16:40 Autor: Agnieszka Pospiszyl

W Otmuchowie wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko w niedzielę [ZDJĘCIA]

Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Wiatr nie sprzyjał żeglarzom - z dwóch dni regat ścigać mogli się tylko dzisiaj [fot. A. Pospiszyl]
Na Jeziorze Otmuchowskim rozegrano regaty o puchar starosty nyskiego i memoriał Franciszka Ela. Zaplanowana na dwa dni impreza z powodu niesprzyjającej pogody odbyła się ostatecznie jednego dnia – w niedzielę. Choć z powodu pandemii zawodników było nieco mniej niż w poprzednich latach, to organizatorzy cieszą się, że impreza doszła do skutku.
- Było zielono na brzegu, nie było wiatru i ciężko było – mówi Paweł Florek z Wrocławia. - Czekaliśmy na wiatr i nie doczekaliśmy się. Dzisiaj czekaliśmy i w końcu dwa biegi ruszyły.

- Była bardzo zacięta rywalizacja w pierwszym wyścigu. W drugim udało nam się trochę odjechać i mieliśmy taką bezpieczną przewagę, ale pierwszy wyścig był na styk – mówi Marcin Żurowski z Wrocławia.

- Dzisiaj wiało tak, że dało się szybko płynąć, dało się prześcignąć innych i zrobić parę zwrotów, więc ogólnie było fajnie – mówi Bianka Żyrek z Otmuchowa.

W związku z brakiem wiatru sobotnie wyścigi nie odbyły się. Żeglarze czas spędzili przy ognisku i na śpiewaniu szant. W niedzielę wiatr zaczął mocno dmuchać, więc łódki wypłynęły na jezioro.

- Nie wszyscy, którzy się zapisali dojechali, ale i tak nie możemy narzekać na frekwencję – mówi Jerzy Baran, komandor Jacht Klubu „Opty” w Otmuchowie. - Mam 6 omeg, 5 470-tek, 3 lasery i 5 optymistów. 38 osób. Przyjechali z Krakowa, Wrocławia, Dzierżoniowa. Są też okolice – Krapkowice, Nysa, Brzeg, więc dosyć dużo ludzi.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody i puchary z rąk starosty nyskiego.
Paweł Florek, Marcin Żurowski, Bianka Żyrek
Jerzy Baran

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej 2021-09-21, godz. 13:00 Ukradł portfel i płacił kartą za alkohol i papierosy, a podczas zatrzymania miał prawie 4 promile. Grozi mu do 10… Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Olesna za kradzież i płacenie nieswoją kartą płatniczą. » więcej 2021-09-21, godz. 12:00 Postanowił rozprawić się z wrogami, więc podpalił im drzwi do mieszkań. Teraz jest w areszcie 28-letni Maciej G. z Kędzierzyna-Koźla odpowie przed sądem za podpalenie drzwi do trzech mieszkań i spowodowanie zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób… » więcej 2021-09-21, godz. 12:00 Mieszkańcy wybrali najlepsze projekty w budżecie obywatelskim. Sołectwa górą 6 z 25 projektów zgłoszonych do najnowszej edycji Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego doczeka się realizacji. Tak zdecydowali mieszkańcy, którzy we wrześniu… » więcej 2021-09-21, godz. 11:34 Zakończyły się utrudnienia na A4 po wypadku lawety Autostrada A4 w stronę Wrocławia została już odblokowana. Na wysokości mostu nad Odrą, gdzie mamy remont, laweta uderzyła w bariery, zgięła się w pół… » więcej 2021-09-21, godz. 10:55 Nietrzeźwy kierowca uderzył w inny samochód. Interwencja brzeskiej policji na parkingu przy autostradzie Blisko dwa promile alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca zatrzymany w niedzielę (19.09) na parkingu przy opolskim odcinku autostrady na wysokości Brzegu… » więcej 2021-09-21, godz. 10:50 Ponad 700 zakażeń koronawirusem i 15 zgonów wśród zarażonych w całej Polsce. Opolskie ma 8 nowych infekcji [INF… 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzono od wczoraj (20.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 711 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-21, godz. 10:00 Rozpoczyna się "koncentracja" numeru alarmowego 112. Dziś przełączają Komendę Miejską PSP w Opolu Opolszczyzna rozpoczyna dziś (21.09) proces przełączania numeru 998 - należącego do straży pożarnej - na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Realizowana… » więcej 2021-09-21, godz. 09:15 Opole: zaginęła 16-letnia Oliwia Michalska. Policji prosi o pomoc w poszukiwaniach [AKTUALIZACJA] Opolscy policjanci poszukują 16-letniej Oliwii Michalskiej. Nastolatka w środę (15.09) po zakończeniu zajęć w szkole nie powróciła do miejsca zamieszkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »