Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-22, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

W stolicy regionu szykuje się uczta. W drugiej połowie sierpnia zaplanowano Festiwal Opolskich Smaków

Przed nami XII edycja Festiwalu Opolskich Smaków [fot. M.Matuszkiewicz]
Przed nami XII edycja Festiwalu Opolskich Smaków [fot. M.Matuszkiewicz]
Przed nami XII edycja Festiwalu Opolskich Smaków [fot. M.Matuszkiewicz]
Przed nami XII edycja Festiwalu Opolskich Smaków [fot. M.Matuszkiewicz]
Przed nami XII edycja Festiwalu Opolskich Smaków. Na mieszkańców będzie czekać mnóstwo atrakcji oraz dobrego jedzenia i picia. Przygotowano strefę relaksu, food trucków, piwa oraz produktów regionalnych.
- Festiwal smaków to było jedno z tych wydarzeń, za którymi tęskniłem najbardziej - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Zapraszamy każdego, kto lubi dobrze zjeść, czyli smakować potraw z różnych kuchni narodowych i nie tylko, to będzie miał okazję uczestniczyć w tym, za czym tak bardzo tęskniliśmy. Będzie smakowanie oraz kosztowanie potraw i rozmowy, spotkania.

- W strefie relaksu będzie można między innymi porozmawiać o zdrowym trybie życie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy na przykład tor wrotkarski - podkreśla Alicja Sajewicz z wydziału promocji opolskiego ratusza.

- Jeżeli chodzi o kulinaria, to będziemy mogli liczyć na panie z Koła Gospodyń Wiejskich, ale będzie można też porozmawiać o kuchni greckiej czy meksykańskiej, także każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowana będzie również strefa handlowa, w której będzie można nabyć warzywa, owoce, przyprawy, chleby i wędliny z naszego regionu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedną z atrakcji będzie również pokaz carvingu w wykonaniu opolskich mistrzów.

- Będziemy głównie pokazywać, bo jest to sztuka, która trochę czasu zajmuje. Choć będzie nas trójka, wiec myślę, że jakieś drobne sztuczki pokażemy. Znamy różne proste dekoracje, wiec jak będą chętni, to im pokażemy, jak to zrobić - dodaje Piotr Wasik, mistrz carvingu.

Festiwal rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. Wszystkie atrakcje będą się odbywać na placu Kopernika w Opolu.
Arkadiusz Wiśniewski
Alicja Sajewicz
Piotr Wasik

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 07:30 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-23, godz. 06:00 Opole: mieszkańcy mogą zadecydować, co będzie zrobione w mieście. Rusza głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywat… O północy (z środy na czwartek 23/24.09) ruszyło głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola. Oddać swój głos może każdy, kto mieszka w stolicy… » więcej 2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »