Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-21, 12:34 Autor: Monika Matuszkiewicz

Nowi funkcjonariusze w regionie. W KWP w Opolu 6 policjantów złożyło ślubowanie

Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
Nowi funkcjonariusze w regionie [fot. KMP Opole]
6 nowych funkcjonariuszy zasili szeregi opolskiej policji. Uroczyste ślubowanie miało miejsce wczoraj (20.07) w sali im. insp. Witolda Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, a już dzisiaj nowi adepci uczą się nowych zadań. Zanim rozpoczną służbę, muszą przejść półroczne szkolenie.
- Do służby w policji skłoniło mnie przede wszystkim to, że nie ma tutaj monotonii, każdego dnia coś się dzieje - mówi Monika Czuj, nowa kadetka.

- Jest to też stała, pewna i stabilna finansowo praca. Mamy też możliwość rozwoju i awansów. - Droga, żeby zostać funkcjonariuszem policji, pozornie może się wydawać trudna, ale nie należy się zniechęcać. Pierwszym etapem jest oczywiście złożenie dokumentów w kadrach Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Następnie jesteśmy wysyłani na testy wiedzy i sprawności fizycznej, a potem mamy rozmowę z psychologiem i rozwiązywanie testów psychologicznych - dodaje Jacek Krawczuk, nowy kadet.

Jak podkreśla młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu, wakaty w policji rozchodzą się bardzo szybko. Młodych adeptów zachęcają między innymi nowe technologie wykorzystywane w pracy funkcjonariuszy.

- Pracujemy na nowych sprzętach, mamy nową flotę, drony, quady, motocykle oraz duże samochody. Myślę, że ta technika sprawia, że młodzi ludzie chcą do nas wstępować i służyć w policji.

Dodajmy, że od początku roku takie ślubowanie złożyło już ponad 20 policjantów.
Monika Czuj i Jacek Krawczuk
mł.asp. Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 20:15 Głuchołazy: powstała nowa trasa do profesjonalnego biegu na orientację Na terenie Parku Zdrojowego w Głuchołazach wyznaczono nową trasę do profesjonalnego orienteeringu, czyli biegu na orientację. Trasa została stworzona w ramach… » więcej 2021-09-26, godz. 20:00 Raport dnia: ponad 600 zakażeń koronawirusem w kraju, rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych [INFOGRAFIKA] 7 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (26.09) o 643 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Dolnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Dolna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »