Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-21, 20:28 Autor: Agnieszka Stefaniak

Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP [fot. FB wojewoda opolski]
Koło Gospodyń Wiejskich w Chróścinie (gm. Lewin Brzeski) reprezentowało Opolszczyznę w finale konkursu Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
W sobotę (19.06) w Otrębusach odbył się finał konkursu. Tematem przewodnim były regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne.

Jak informują organizatorzy: Koła Gospodyń Wiejskich na specjalnie przygotowanych stanowiskach zaaranżowanych na stoły weselne zaprezentowały – zgodnie z regulaminem – 5 wybranych potraw regionalnych, których dobór i walory smakowe oceniała Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, Doradcy Prezydenta RP. Oprócz specjałów lokalnej kuchni Komisja oceniała również wystrój stołu weselnego, ze szczególnym uwzględnieniem elementów lokalnego folkloru. Drugą konkurencją, która miała niezwykle emocjonujący charakter była przygotowana przez Koła inscenizacja fragmentów zwyczajów lub obrzędów ślubnych i weselnych charakterystycznych dla reprezentowanych przez Koła regionów.

Opolskim gospodyniom tym razem nie powiodło się. Laureatkami zostały: gospodynie ze wsi Kłopocie w woj. kujawsko-pomorskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Brzozaki” w Brzózie Królewskiej w woj. podkarpackim i Koło Gospodyń Wiejskich w Występach w woj. świętokrzyskim.

Wiadomości z regionu

2021-08-05, godz. 07:17 DK 39 w Łukowicach Brzeskich zablokowana przez ciężarówkę Zablokowana jest DK 39 w Łukowicach Brzeskich. Powodem utrudnień w ruchu na trasie Strzelin - Brzeg jest ciężarówka, która przewróciła się na pobocze. » więcej 2021-08-05, godz. 07:02 To będzie deszczowy czwartek Ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. intensywnych opadów deszczu wydało IMGW. Dotyczy ono całego województwa. » więcej 2021-08-04, godz. 20:45 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 20:30 Raport dnia. 3 nowe zakażenia w regionie i 164 w całej Polsce. Przy tysiącu infekcji na dzień będą wracać obost… 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 20:00 Jabłka suszone z pieca na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Jabłka suszone z pieca trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To, po zupie rakowej i krośnickiej szpajzie… » więcej 2021-08-04, godz. 19:30 Pomarańczowy kolor i nowe logotypy. Uniwersytet Opolski chce być rozpoznawalny dzięki zmienionej symbolice Nowy logotyp, kolor, hasła i kampanie w mediach społecznościowych. Uniwersytet Opolski zaprezentował swój nowy system identyfikacji wizualnej. » więcej 2021-08-04, godz. 18:30 Działacze "Polski 2050" pytali w Opolu o największe problemy i potrzeby naszego regionu. To część ogólnopolskiej… 'Poznajmy się' to tytuł spotkania zorganizowanego w Opolu przez Pokolenie 2050. Młodzi działacze związani w Szymonem Hołownią ankietowali mieszkańców… » więcej 2021-08-04, godz. 18:00 Czy szkoły są przygotowane na powrót uczniów do klas? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja dwóch liceów w Opolu Dystans, dezynfekcja, maseczka i wietrzenie. Poznaliśmy wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie wrześniowego powrotu uczniów do szkół. » więcej 2021-08-04, godz. 17:26 W Jeziorze Nyskim zakwitły sinice. Jest zakaz kąpieli w Skorochowie Sinice i zakaz kąpieli w Jeziorze Nyskim na wysokości Ośrodka Wypoczynkowego Akwa Marina w Skorochowie. » więcej 2021-08-04, godz. 17:15 Sarna utknęła w ogrodzeniu. Kolejna nietypowa akcja strażaków Wieczorny spacer po Brzegu zakończyła przy... cmentarzu. Kolejną nietypową interwencję zaliczyli opolscy strażacy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »