Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-19, 14:36 Autor: Daniel Klimczak

Suchy Bór wychodzi z pandemii zachęcając do aktywności i promując produkty lokalne. We wsi trwa Slow Fest

Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Slow Fest w Suchym Borze [fot. Daniel Klimczak]
Od rana w Suchym Borze trwa Slow Fest, czyli impreza promująca zdrowy tryb życia oraz regionalne produkty. To także propozycja dla osób, którym w czasie pandemii brakowało możliwości wspólnego spędzania wolnego czasu.
Pierwsze atrakcje czekały na uczestników od wczesnych godzin porannych. Jedna z organizatorek wydarzenia, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór Joanna Kasprzak-Dżyberti wskazuje, że Slow Fest to inicjatywa, w czasie której każdy znajdzie coś dla siebie.

- Slow, bo spokojnie, na luzie. Jest joga, dobre jedzenie, nordic walking w lesie. Wyjście z pandemii jest naszym celem, żeby na nowo zintegrować mieszkańców, zaprosić gości, pokazać jak fajny jest Suchy Bór, jaki mamy świetny las, jak można odpoczywać na łonie natury - wymienia.

Do Suchego Boru przyjechało kilkadziesiąt osób uprawiających nordic walking. To goście nie tylko z wielu zakątków Opolszczyzny, ale i między innymi ze Śląska. Jak powiedzieli oni Radiu Opole, to nie tylko okazja do treningu, ale i integracji czy lepszego poznania okolicy.

- Maszerowaliśmy na dystansie 5 kilometrów. Trasa bardzo fajna, bo była zacieniona, bardzo przyjazna - mówi pani Irena.

- Szliśmy lasem, bardzo ciekawa trasa, bardzo dobrze przygotowana - zachwala pani Teresa.

- Ciężko było z uwagi na to, że temperatura jest wysoka, natomiast dobrze, że trasa wiodła przez las - dodaje pan Adam.

Na obecnych czeka także kilkanaście straganów z produktami lokalnymi. Katarzyna Pasternak z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa tłumaczy, że w ich ofercie znajduje się między innymi zdrowa żywność czy rękodzieło.

- Mamy znakomite, certyfikowane syropy z czerwonej porzeczki. Są soki tłoczone na zimno, są sery z rozmaitymi dodatkami. Są fenomenalne, domowe makarony, takie, jakie robiły nasze babcie. Wszystko oczywiście z polskich, naturalnych produktów - podkreśla.

Ponadto w czasie wydarzenia można było wziąć udział w warsztatach zielarstwa czy pokazach kulinarnych. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych.
Joanna Kasprzak-Dżyberti
Uczestnicy imprezy
Katarzyna Pasternak

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »