Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-17, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Startuje nowa kampania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu

Ruszyła kampania "Senior za kierownicą" [fot. Centrum Senior]
Ruszyła kampania "Senior za kierownicą" [fot. Centrum Senior]
Ruszyła kampania "Senior za kierownicą" [fot. KMP Opole]
Ruszyła kampania "Senior za kierownicą" [fot. KMP Opole]
Napis senior na żółtym tle ozdobiony zielonymi elementami - tak prezentuje się specjalna naklejka dla opolskich seniorów-kierowców. Oznaczenie warto umieścić na tylnej szybie auta. Jego zadanie - dać sygnał innym użytkownikom dróg, że za kierownicą tego auta siedzi doświadczony kierowca, ale z mniejszym refleksem.
Pomysł opolskich oznaczeń to element miejskiej kampanii "Senior za kierownicą".

- Jest to kontynuacja inicjatywy lokalnej "Bezpieczny Senior". Seniorzy sami zaprojektowali i wykonali logotyp liścia z napisem "senior" - mówi Marzena Sedlaczek z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu.

- Musimy też pamiętać, że ci seniorzy robili prawo jazdy 40, 50, a nawet 60 lat temu. Oczywiście mają nadal uprawnienia, chcą być aktywni również w tym zakresie, umieć się poruszać i być samodzielni. Stąd prośba do mieszkańców naszego miasta, aby im to ułatwić. Zwróćmy uwagę na nich, kiedy jadą. Nie trąbmy, nie pokazujmy środkowych palców, czy wykrzykujmy na niego. Jedźmy za nim ze spokojem i życzliwością.

Naklejkę można dostać w Centrum Senior przy ulicy Krakowskiej. Kampania odbywa się w ramach akcji "Opole w rytmie życzliwości". Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa osób starszych za kierownicą poparł Komendant Miejskiej Policji w Opolu.
Marzena Sedlaczek

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 13:43 TIR z autostrady przekroczył dopuszczalną masę o... 23 tony. Kierowca odpowie przed sądem Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli TIR-a na autostradzie A4, ponieważ mieli podejrzenia, że jest przeładowany. Do pojazdu były doczepione dwie naczepy… » więcej 2021-07-30, godz. 13:30 Ostatni pacjent z COVID-19 wypisany z Oddziału Zakaźnego w Opolu. "Wiemy, że kolejny się pojawi, ale mamy komfort" Z Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wczoraj (29.07) został wypisany ostatni pacjent z COVID-19. Hospitalizowani na dziś w oddziale pacjenci… » więcej 2021-07-30, godz. 13:15 10 opolskich organizacji pozarządowych dostanie pieniądze na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowania na realizację… Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych, a w rozstrzygniętym właśnie konkursie o dotacje na tzw. wkłady… » więcej 2021-07-30, godz. 12:21 Zderzenie osobówki z busem obok wjazdu na A4 na DK 46 [AKTUALIZACJA] Samochód osobowy zderzył się z busem na DK 46, tuż przed wiaduktem nad autostradą A4. Jedna osoba ucierpiała w tym zdarzeniu, a służby na czas pracy strażaków… » więcej 2021-07-30, godz. 12:14 Kolizja z udziałem pijanej kierującej. Na Sosnkowskiego w Opolu najechały na siebie 4 samochody Do tego zdarzenia doszło dziś (30.07) rano przed przejściem dla pieszych na ulicy Sosnkowskiego w rejonie CH Auchan w Opolu. Jedno z aut prowadziła nietrzeźwa… » więcej 2021-07-30, godz. 11:52 Opole upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" w hołdzie bohaterom Warszawy zawyją syreny… - Powstańców trzeba upamiętniać i oczywiście z racji sytuacji robimy to z zachowaniem pewnego reżimu covidowego - powiedział w porannej Loży Radiowej RO… » więcej 2021-07-30, godz. 11:00 Rozpoczyna się międzynarodowa wystawa psów w Mosznej Od dzisiaj (30.07) w parku przy zamku w Mosznej będzie można podziwiać najpiękniejsze psie piękności. Międzynarodowa wystawa psów rasowych to wydarzenie… » więcej 2021-07-30, godz. 10:52 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 150 nowych zakażeń. W regionie zachorowała jedna osoba Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W wyniku współistnienia patogenu z innymi schorzeniami… » więcej 2021-07-30, godz. 10:20 W sierpniu dodatkowe akcje szczepień na Opolszczyźnie. W najbliższą niedzielę będzie możliwość przyjęcia preparatu… Wojewoda Sławomir Kłosowski ma nadzieję, że do połowy sierpnia zostanie zaszczepiony milionowy mieszkaniec województwa. Na Opolszczyźnie wykonano już ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 08:30 Remont i rozbudowa kompleksu basenowego w Namysłowie może kosztować nawet 30 milionów złotych. Miasto szuka pieniędzy… Do końca sierpnia ma być gotowa dokumentacja remontu krytej pływalni w Namysłowie. Władze miasta przymierzają się także do rozbudowy basenu letniego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »