Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-14, 17:43 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolanie są dobrej myśli przed meczem Polski ze Słowacją

Większość kibiców w Opolu obstawia wygraną Polaków nas Słowakami [fot. Mariusz Chałupnik]
Większość kibiców w Opolu obstawia wygraną Polaków nas Słowakami [fot. Mariusz Chałupnik]
Większość kibiców w Opolu obstawia wygraną Polaków nas Słowakami [fot. Mariusz Chałupnik]
Większość kibiców w Opolu obstawia wygraną Polaków nas Słowakami [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy kibice optymistami. O 18.00 startuje pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020. Przeciwnikiem niżej notowana Słowacja, która ma jednak patent na biało-czerwonych. Jedną ze stref kibica w Opolu z mikrofonem odwiedził Mariusz Chałupnik.
- Na pewno wygramy, będzie 2:1 - mówi Patrycja. - Obie bramki strzeli dla nas Robert Lewandowski.

- Z kolegami postawiłem, że będzie 1:0 dla nas - zaznacza Krystian. - Na ostatnich mistrzostwach Europy na otwarcie był taki sam wynik z Irlandią Północną. To jest teoretycznie słabsza drużyna, więc tutaj musimy wygrać. Jednak pierwszy mecz jest zawsze wielką niewiadomą.

- Polska 3, Słowacja 0 - dodaje Dawid. - Wszystkie bramki w tym meczu strzeli Lewandowski.

- Będzie co najmniej 2:1 dla Polski - mówi Michał. - Liczę, że do słowackiej bramki trafią Robert Lewandowski i Jakub Moder.

- Oczekiwania nie są duże, ale obyśmy wygrali - dodaje Dawid. - Wszyscy myślą o pozytywnym wyniku. Najważniejsze to zdobyć trzy punkty w pierwszym meczu, później to już jakoś pójdzie.

Przypomnijmy, że oprócz Słowaków w grupie E rywalami Polaków są Hiszpanie oraz Szwedzi.
Opolanie przed meczem Polska-Słowacja

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 09:03 Trwa remont Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu - Koszt remontu Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu to milion 800 tysięcy złotych, to pieniądze pochodzące od miasta. 200 tysięcy złotych dołożył… » więcej 2021-07-24, godz. 08:00 Kilka kędzierzyńsko-kozielskich gmin nie czekało na starostwo i zorganizowało transport publiczny. Kosztowało to je… Pięć gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zorganizowało własny transport publiczny. Gdyby tego nie zrobiono, to od początku wakacji mieszkańcy… » więcej 2021-07-24, godz. 07:15 Ochotnicze Ratownictwo Wodne przez cały sezon letni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców nad Odrą. Do tej pory było… - Na razie jest bezpiecznie - tak pierwszy miesiąc patroli na Odrze podsumowuje Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Strażacy codziennie… » więcej 2021-07-23, godz. 21:34 Motocykliści z Polski i Czech zjechali do Prudnika. Rozpoczyna się zlot „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza” Uczestnicy tej imprezy mogą wylosować motocykl Harley-Davidson. Koncerty, parady motocykli oraz różne atrakcje dla dzieci i dorosłych to wydarzenia zlotu… » więcej 2021-07-23, godz. 21:30 Wolontariusze po rocznej przerwie wrócili do Kamienia Śląskiego policzyć susły na łące przy lotnisku Choć suseł moręgowany został w Polsce uznany za gatunek wymarły, dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia przyrodniczego Salamandra, kilkanaście lat temu udało… » więcej 2021-07-23, godz. 21:00 Raport dnia: Opolszczyzna bez nowych zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych COVID-19 [INFOGRAFIKA] Minionej doby na Opolszczyźnie nie potwierdzono nowych zakażeń koronawirusem. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w regionie nie odnotowano także… » więcej 2021-07-23, godz. 19:15 W Opolu było więcej kandydatów niż miejsc w liceach i technikach. Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół… Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji do szkół średnich. W stolicy regionu w liceach i technikach było więcej chętnych niż miejsc. » więcej 2021-07-23, godz. 17:54 Zderzenie osobówki z TIR-em we Wrzoskach. Utrudnienia na obwodnicy Opola [ZDJĘCIA] Samochód osobowy zderzył się dziś (23.07) późnym popołudniem z ciężarówką na obwodnicy północnej Opola we Wrzoskach. Są utrudnienia w ruchu na DK46… » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warmątowicach. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów [AKTUALIZACJA] Jedna osoba nie żyje po tym, jak dziś (23.07) kilkanaście minut przed godziną 17.00 pociąg uderzył w samochód osobowy w Warmątowicach. Doszło do tego… » więcej 2021-07-23, godz. 17:15 Czołgi, wozy bojowe i wojskowe ciężarówki zjechały do Winowa. Na poligonie ruszył X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych … Czołgi, wozy bojowe, ciężarówki i wojskowe samochody zaparkowały na poligonie w Winowie. Tam rozpoczął się X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To pierwsze takie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »