Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-11, 18:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Od dołka do dołka, czyli I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa w Kamieniu Śląskim [ZDJĘCIA]

I Mistrzostwac Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwac Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa trwają w Kamieniu Śląskim [fot. A. Pospiszyl]
Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie oraz urzędnicy z całej Polski spotkali się w Kamieniu Śląskim, gdzie zaciekle walczą w pierwszych w historii Mistrzostwach Polski Pracowników Samorządowych w golfa. Imprezę zorganizowały wspólnie gmina Gogolin, województwo opolskie i Karolinka Golf Park. Uczestnicy sami ponoszą koszty udziału w imprezie, gmina Gogolin funduje w ramach promocji regionu kolację połączoną z koncertem.
- Do końca nie wiedzieliśmy, czy uda nam się zorganizować tę imprezę, ale dzięki poluzowaniu obostrzeń udział potwierdziło wiele osób – mówi Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina. - Mamy tutaj reprezentacje od północy po wschód, zachód i południe. Jest Białystok, Tychy, Gdańsk… Jest prawie 40 uczestników, ale myślę że wygranym będzie przede wszystkim województwo opolskie. My budujemy naszą dobrą, opolską markę.

Zawodnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy już dzisiaj po południu zaczęli przemierzać pole golfowe. Od dołka do dołka będą chodzić także jutro (12.06).

- Mamy tu ruch, piękną zieleń, śpiewające ptaki i dobre towarzystwo, więc czego chcieć więcej - mówi Marek Zapisek, jeden z zawodników. - Ja myślę że Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zastanowić się nad tym, żeby zapisywać golfa wszystkim tym, którzy mają kłopoty z oddychaniem, niedomagają i tak dalej. Poza tym cale rodziny razem mogą grać. Mamy tutaj drugi element rodzinny. Od wnuka do pradziadka, cztery pokolenia mogą wejść na pole i razem grać.

Już teraz organizatorzy planują przyszłoroczną, drugą edycję mistrzostw. Udział zapowiadają partnerzy m.in. z Czech, Słowacji i Węgier, którzy w tym roku mieli utrudniony przyjazd ze względy na restrykcje przy przekraczaniu granic.
Joachim Wojtala
Marek Zapisek

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »